Limanovia lepsza od rewelacji jesieni. Sokół ograł Tarnovię! [Terminarz]

Remigiusz Szurek
Piłkarze z Limanowej wrócili na zwycięską ścieżkę
Piłkarze z Limanowej wrócili na zwycięską ścieżkę Limanovia.net
To był udany weekend dla kibiców z Limanowszczyzny! Obydwaj przedstawiciele powiatu limanowskiego w czwartej lidze, Limanovia i Sokół Słopnice, tym razem zapisali na swoim koncie komplet punktów. Zaskakująca była zwłaszcza wygrana słopniczan, którzy walczą o przetrwanie w rozgrywkach.

Podopieczni trenera Pawła Zegarka po ostatniej wygranej nad Jarmutą Szczawnica aż 7:1 poszli za ciosem i ograli beniaminka, ze Stróż, który po rundzie jesiennej punktował z wielką skutecznością będąc czwartą siłą ligi.

"Trójkolorowi" wywalczyli triumf po golach Bartosza Kościółka z rzutu karnego i trafieniu Kamila Palacza. Gole padły w 21. oraz 29. minucie. Dla zespołu z Limanowej była to już trzynasta wygrana w tym sezonie, co pozwoliło mu na awans na drugie miejsce w ligowym zestawieniu.

- Naszym celem jest awans do nowej czwartej ligi - powtarza trener Paweł Zegarek mając na myśli reorganizację rozgrywek. Od przyszłego sezonu zniknie bowiem obecny podział na grupy, liga ma stać na wyższym poziomie, a jej szeregi w grupie wschodniej i zachodniej, w bieżącej kampanii opuści nawet po dziesięć zespołów.

Liderem czwartoligowej tabeli "na wschodzie" jest drugi zespół Bruk-Betu Termalicy Nieciecza. Zespół z powiatu tarnowskiego po dwudziestu kolejkach uzbierał... komplet 60 punktów i pewnym krokiem zmierza ku barażom o trzecią ligę.

Stranieri odmienią Sokoła?

Na plus zaskoczył Sokół Słopnice wzmocniony kilkoma zawodnikami zza granicy. Podopieczni trenera Dawida Sudera zaskakująco ograli u siebie Tarnovię 3:1. Dość napisać, że w połowie marca tarnowianie przyjechali do Limanowej i pokonali... Limanovię 2:0. Gole dla gospodarzy w tym meczu padały w drugiej połowie. Trafienie w 55. minucie zaliczył nowy nabytek słopnickiego klubu, Malijczyk Mambe Camara. Na listę strzelców wpisali się również Dominik Pach (70 min) i Patryk Nowak (82 min).

Po raz ostatni smak ligowej wygranej Sokół poczuł 31 października ub. roku ogrywając Poprad w Muszynie 2:1. Ogółem przy dziesięciu porażkach, trzech zwycięstwach i czterech remisach podopieczni trenera Sudera plasują się na piętnastym miejscu w tabeli, ale mają jeszcze trzy zaległe mecze do rozegrania. Do ósmego miejsca, ostatniego bezpiecznego, słopniczanie tracą w tym momencie... 23 punkty.

Program 21. kolejki rozgrywek czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej:

Sobota. Metal Tarnów - Sokół Słopnice, 12.30; Radłovia Radłów - Limanovia Limanowa, 15; Kolejarz Stróże - Watra Białka Tatrzańska, 15; Jarmuta Szczawnica - Tarnovia Tarnów, 15; Lubań Maniowy - Wierchy Rabka Zdrój, 16; Poprad Muszyna - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 11; Skalnik Kamionka Wielka - Glinik Gorlice, 16.

Niedziela. Wolania Wola Rzędzińska - Bocheński KS, 16; Dunajec Zakliczyn - Okocimski KS Brzesko, 15.

Emocje w "okręgówce"

W miniony weekend na boiska powrócili piłkarze Ligi Okręgowej w grupie limanowsko-podhalańskiej. Rozegrano cztery spotkania 15. kolejki. Wierchy Pasierbiec uległy u siebie 1:2 AKS Ujanowice, Orkan ograł w Szczyrzycu LKS Szaflary 5:0, Płomień Limanowa okazał się słabszy od Huraganu Waksmund przegrywając 0:2, a Zalesianka Zalesie pokonała 3:2 Krokusa Przyszowa.

Liderem tabeli jest Orkan, który ma na koncie 34 punkty (jedenaście zwycięstw, remis i trzy porażki). Podium uzupełniają Zalesianka (31) i Huragan (30).

Program 16. kolejki rozgrywek Ligi Okręgowej w grupie limanowsko-podhalańskiej:

Sobota. Turbacz Mszana Dolna - Babia Góra Lipnica Wielka, 11; Wiatr Ludźmierz - Zalesianka Zalesie, 16; AKS Ujanowice - Granit Czarna Góra, 16.30; Czarni Czarny Dunajec - Wierchy Pasierbiec, 17.

Niedziela. Krokus Przyszowa - Płomień Limanowa, 11.30; Huragan Waksmund - Orkan Szczyrzyc, 16.30; LKS Szaflary - Zawrat Bukowina Tatrzańska, 17 (przełożony na 3 maja).

Ligowa wiosna niemal w pełni. Powrót A Klasy

O ile na powrót piłkarzy B Klasy będzie trzeba poczekać do drugiego weekendu kwietnia, o tyle w najbliższym czasie na boiska po długiej zimowej przerwie w rozgrywkach powrócą piłkarze A Klasy. W grupie limanowskiej odbędzie się pięć takich meczów.

Liderem tabeli są rezerwy Sokoła Słopnice, które uzbierały dotąd 25 punktów (osiem zwycięstw oraz po jednym remisie i porażce). Druga jest Słomka Siekierczyna (22 pkt), zaś trzecie miejsce przypada w udziale Gorcom Kamienica (20 pkt). Ostatni w ligowym zestawieniu jest LKS Jodłownik mogący "pochwalić się" trzema punktami za pokonanie Olimpii Pisarzowa w październiku ub. roku... 10:3. To tylko świadczy o nieobliczalności rozgrywek.