Limanovia na podium! Piłkarze Pawła Zegarka rozbili Unię. Orkan Szczyrzyc stracił 10 goli…

Remigiusz Szurek
Piłkarze z Limanowej w 4. lidze małopolskiej radzą sobie jak na razie bardzo dobrze fot. MKS Limanovia Facebook
Piłkarze MKS Limanovii notują świetną passę w rozgrywkach czwartej ligi małopolskiej. Podopieczni trenera Pawła Zegarka w sobotę 21 października rozbili na własnym terenie Unię Oświęcim 5:1 odnosząc swoje siódme zwycięstwo w bieżącej kampanii ligowej.

Co ciekawe piłkarze Zegarka od 41. minuty przegrywali po golu Matyska, a do odrabiania strat wzięli się dopiero w drugiej połowie. Siedem minut po wznowieniu rywalizacji, bramkę wyrównującą zanotował Ciesielski. Na 2:1 w 57. minucie podwyższył Palacz, a na 3:1 Kulig w 71. minucie. Na kwadrans przed końcem na listę strzelców wpisał się Żaba, a przyjezdnych w 81. minucie dobił zdobywając swojego drugiego gola Kulig.

Dzięki dobrym wynikom MKS plasuje się na trzecim miejscu w tabeli mając w dorobku 25 punktów, tyle samo co trzy zespoły będące za plecami limanowian.

- To wysokie miejsce jest nieco złudne, tabela jest spłaszczona, a poza tym nie każda z drużyna rozegrała taką samą ilość meczów. Co do Unii, to każdy mecz jest trudny dopóki się go nie rozegra. To potwierdziło się w pierwszej połowie, ale my wiedzieliśmy o co gramy, rywal w końcu się wykartkował i w drugiej połowie stracił pięć goli. W każdym spotkaniu chcemy grać ofensywnie, strzelać bramki. Cieszy postawa zespołu, że pomimo iż przegrywaliśmy, to zdołaliśmy się podnieść – komentuje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” trener Zegarek.

W najbliższą sobotę o godz. 15 rozpędzona Limanovia zagra w Trzebini z tamtejszym MKS, który plasuje się dopiero na szesnastej pozycji w tabeli mając w swoim dorobku 10 „oczek”. Rywal mimo bytowania w dolnych rejonach tabeli ma za sobą nieoczekiwaną wyjazdową przegraną 1:2 ze zdecydowanym outsiderem czwartej ligi Niwą Nowa Wieś (ekipa ta wygrała i zremisowała po jednym spotkaniu, przegrała aż dwanaście, a jej bilans bramkowy wynosi obecnie 14 goli zdobytych i aż 44 stracone – przyp. red.). Czy należy bać się trzebinian, którzy nieco wcześniej ulegli u siebie 1:5 Bocheńskiemu KS?

- To zespół szukający punktów w każdym meczu, gra agresywnie. Każdy ma swoje problemy, cele i założenia. Na pewno u siebie będą chcieli nam się postawić, podobnie jak Unia, ale my mamy plan na to spotkanie – podsumowuje Zegarek.

Program 16. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Pauzuje: Unia Oświęcim.

Sobota. MKS Trzebinia - Limanovia Limanowa, 15; Poprad Muszyna - Niwa Nowa Wieś, 12; Dalin Myślenice - Bocheński KS, 11.30; Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, 11; Orzeł Ryczów - Glinik Gorlice, 13; Lubań Maniowy - Wisła II Kraków, 16; Beskid Andrychów - Watra Białka Tatrzańska, 14; Wolania Wola Rzędzińska - Barciczanka Barcice, 15.

Niedziela. LKS Jawiszowice - Wierchy Rabka Zdrój, 14.

Wielkie strzelanie w piątej lidze

Do istnego pogromu doszło w starciu Sandecji II Nowy Sącz z Orkanem Szczyrzyc. Jeden z trzech przedstawicieli limanowskiej piłki na tym szczeblu rozgrywek dał sobie wbić dziesięć (!) goli nie zdobywając żadnego. Sokół Słopnice przegrał w Stróżach z Kolejarzem 1:2, a Zalesianka Zalesie zapunktowała w Gromniku w starciu z GLKS.