Limanovia zwycięska w meczu pełnym kartek

Daniel Weimer
II liga. Gospodarze przed tygodniem odprawili z kwitkiem aspirujące do awansu Wigry Suwałki. Wczoraj rozprawili się z dotychczasowym liderem tabeli.

Trener miejscowych Dariusz Siekliński nadal nie może korzystać z usług wszystkich zawodników. Stąd eksperymentalne zestawienie linii ataku, którą tworzyli wczoraj Jacek Pietrzak i Józef Piwowarczyk.

Młodzi gracze nie ulękli się faworyzowanego zespołu z Tarnobrzega, pod koniec pierwszej połowy zyskując nad nim optyczną przewagę. Na boiskową rzeczywistość przeniosła się ona za sprawą gola zdobytego płaskim strzałem przez Łukasza Pietrasa. Chwilę później na 2:0 powinien był podwyższyć Pietrzak, ale został zablokowany przez Łukasza Nadolskiego.

Po przerwie do ataku przystąpili goście (w słupek trafił Marcin Truszkowski). Szybko zostali jednak sprowadzeni na ziemię, gdy w zamieszaniu powstałym na przedpolu bramki Artura Melona najprzytomniej zachował się Pietrzak. Wkrótce przed szansą stanął Arkadiusz Serafin, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Nadzieje gości odżyły, gdy kontaktowego gola efektowną podcinką zdobył Robert Tunkiewicz. Siarka dążyła do wyrównania, ostatecznie jednak ten obfitujący w faule i kartki (aż jedenaście żółtych i dwie czerwone) mecz zakończył się sukcesem Limanovii Szubryt.

Zdaniem trenera
Dariusz Siekliński, Limanovia Szubryt:
- Jak tu się nie cieszyć, jeśli wygrywamy z dotychczasowym liderem, naprawdę mocną drużyną, na dodatek kończąc mecz w dziewięcioosobowym składzie. Nie chcę komentować pracy sędziego, podkreślę natomiast, że spotkanie stało na wysokim poziomie i że nasze zwycięstwo jest zasłużone. Po długiej przerwie na boisku pojawił się Wojtek Dziadzio, a treningi podejmie wkrótce także Mariusz Mężyk.