Limblach w finale

RCZ
Wczoraj rozegrano jedno spotkanie rewanżowe I rundy play off w III lidze koszykarzy (na tym poziomie rozgrywek gra się tylko mecz i rewanż). W Limanowej miejscowy Limblach odrobił straty z pierwszego meczu i jako pierwszy znalazł się w finale play off. Jego przeciwnikiem będzie ktoś z dwójki Korona - Unia. Spotkanie tych drużyn zostanie rozegrane dziś.

III liga koszykarzy

LIMBLACH LIMANOWA - BASKET KRAKÓW 106-85 (32-16, 24-32, 26-16, 24-21). Punkty: Półtorak 27, P. Kwadrans 19, Surma 13, Bychawski 12, Klima 12, Jarosław Włodarczyk 10, Ł. Kwadrans 7, Brdej 6 - Ząbczyk 44, Trojan 21, Baron 12, R. Janczura 3, Jaranowski 2, Kościelny 2, Gorczyca 1. Pierwsze spotkanie wygrał Basket 100-90, lecz awansował Limblach.
   Bardzo skoncentrowany przystąpił do tego spotkania Limblach. Limanowianie musieli odrobić straty z pierwszego meczu (10 pkt), co im się udało już w pierwszej kwarcie. Jednak przerwa w połowie spotkania była bardzo nerwowa, gdyż przed III kwartą przewaga Limblachu wynosiła już tylko 8 pkt. Tylko że na nieszczęście dla przyjezdnych do końca pozostało jeszcze 20 minut efektywnego czasu gry, podczas których limanowanie zagrali bardzo dobrze szczególnie w obronie. Warto tu wymienić nazwiska trzech koszykarzy Limblachu, którzy nie rzucili ani jednego punktu, ale bardzo dużo serca włożyli w defensywę: Janór, Szymczyk, Wojtas.
   OMEKO KORONA KRAKÓW - UNIA TARNÓW - spotkanie przełożone.