Lindros znokautowany

AS
Calgary Flames z Krzysztofem Oliwą przegrało na wyjeździe z San Jose Sharks 1-4. Polak przebywał na lodzie 6 minut i 33 sekundy. W tym czasie nie oddał ani jednego strzału. Ale też nie siedział dział ani minuty na ławce kar.

"Płomienie" mają na koncie 25 zwycięstw i 4 remisy. Z dorobkiem 57 pkt zajmują 3. miejsce w Northwest Division.
   Duże emocje były w meczu NY Rangers - Washington Capitals (1-2). Smaczku pojedynkowi dodała obecność w barwach Rangers jednego z najlepiej zarabiających hokeistów świata (kontrakt na 11 mln dolarów rocznie), Czecha Jagra, który pięć dni wcześniej był zawodnikiem Capitals. Czech nie pomógł nowym kolegom, przy stanie 1-2 miał świetną okazję, ale wspaniałą interwencją popisał się bramkarz Koelzig (Niemiec urodzony w RPA). W całym meczu bronił 32 strzały, w tym 6 Jagra. Podczas meczu Doig znokautował czołowego gracza Rangers Lindrosa. Podczas przerwy między tercjami Lindrosa zbadał lekarz i stwierdził wstrząs mózgu. To ósmy tego rodzaju uraz Lindrosa w jego karierze. Lindros nie grał już w 3. tercji i nie wiadomo, kiedy wróci na lodowisko.
   Wyniki w NHL: Florida - Philadelphia 3-3, Rangers - Washington 1-2, Atlanta - St. Louis 1-1, Dallas - Ottawa 5-3, Anaheim - Los Angeles 3-4, San Jose - Calgary 4-1.