Lipiarska-Pałka liderką

(ŻUK)
Łucznictwo. W Prudniku odbyły się zawody łucznicze z cyklu przygotowań zespołu kobiet do kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Decydujące zmagania odbędą się w czerwcu w Antalyi w Turcji, w ramach kolejnej rundy Pucharu Świata. Impreza w Prudniku rozgrywana była w nietypowym układzie, w którym podstawą były strzelania w konku-

rencji na 70 m kończone pojedynkami pucharowymi: w pierwszym przypadku systemem pucharowym po kwalifikacjach od 1/8 finału, a w drugim cyklu pojedynkami w grupach po cztery osoby.

W pierwszym dniu Karina Lipiarska-Pałka z Grota Zabierzów po zajęciu trzeciego miejsca w kwalifikacjach wygrała eliminacje, pokonując w półfinale Wioletę Myszor (Łucznik Żywiec) 6:4, a w finale Milenę Barakońską (Obuwnik Prudnik) także 6:4. Po tych eliminacjach rozegrano kolejną rundę 2 razy 70 m, w której też wygrała zabierzowianka, osiągając rekord życiowy w strzelaniu na tym dystansie - 660 pkt, co zapewniło jej triumf w łącznej klasyfikacji.

W drugim dniu zawodniczka z Zabierzowa znów była pierwsza w kwalifikacjach. Trudne warunki atmosferyczne ostudziły ją trochę w eliminacjach. W pojedynkach w grupie przegrała z Joanną Rząsą 5:6 i Natalią Leśniak 5:6 (obie Łucznik) po barażach oraz Barakońską 2:6, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

Lipiarska-Pałka zwyciężyła w II Grand Prix przed Wioletą Myszor i Mileną Barakońską. Po dwóch rundach GP zabierzowianka jest liderką przed Myszor oraz Sylwią Zyzańską (Łucznik).