Były prorosyjski prezydent Ukrainy wydał oświadczenie, w którym oskarżył Polskę o chęć zajęcia zachodnich rejonów Ukrainy. Wiktor Janukowycz, który zakończył urzędowanie na Ukrainie ucieczką z kraju, namawia również Ukrainę do zawarcia ugody z Rosją.
To część nowej kampanii dezinformacyjnej Kremla, przed którą wcześniej ostrzegały służby Polski i Ukrainy. Zdaniem Ołeksija Daniłowa, sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, nowa kampania Kremla nosi kryptonim "Kameleon".
Daniłow mówi, że w ten sposób Moskwa próbuje destabilizować sytuację na Ukrainie przez agentów wpływu, którzy mają uchodzić za patriotów. Skandaliczne słowa Janukowycza mają trafić do takich osób oraz do ludzi o nastawieniu prorosyjskim.
Na celowniku rosyjskiej propagandy znaleźli się też Polacy, o czym ostrzegał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Napisał, że Rosjanom zależy na zantagonizowaniu Polaków i Ukraińców.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Garmin Venu Sq 2 Music Brzoskwiniowy (100270011)
NADGARSTKOWY CZUJNIK TĘTNA Zegarek stale mierzy tę…
kup teraz

Huawei Watch GT3 Pro Elite 46mm Srebrny
Wysokowydajny inteligentny zegarek z tytanowym kor…
kup teraz

Apple Watch 8 Cellular 41mm Grafitowy z opaską sportową w kolorze...
apple watch series 8 olśniewa dużym niegasnącym wy…
kup teraz

Huawei Watch GT 3 46 mm Active Czarny
Zachwyca designem i klasyczną estetyką, zapewniają…
kup teraz

Amazfit GTS 4 mini Czarny
Amazfit GTS 4 Mini Kompaktowy i pełen mocy Ultra p…
kup teraz

Withings ScanWatch (HWA09-model 1-All-Int)
Withings ScanwatchPierwszy hybrydowy smartwatch z …
iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkego nie naprawią ekonomii