Lista nowo wybranych posłów

Lista nowo wybranych posłów

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

JERZY SZMAJDZIŃSKI (SLD, wiceprzewodniczący SLD) - 72 719.
   Okręg nr 1 - Legnica
   RYSZARD ZBRZYZNY (SLD-UP) - 19 713.
   BRONISŁAWA KOWALSKA (SLD-UP) - 17 231.
   WŁADYSŁAW RAK (SLD-UP, były prezydent Głogowa) - 7 852.
   RYSZARD MARASZEK (SLD-UP, b. wojewoda legnicki) - 6 743.
   MICHAŁ TURKIEWICZ (SLD-UP, wiceburmistrz Lubania) - 6 130.
   OLGIERD PONIŹNIK (SLD-UP, burmistrz Lubomierza) - 5 247.
   TADEUSZ MAĆKAŁA (PO, były prezydent Lubina) - 12 489.
   RYSZARD BONDA (Samoobrona) - 8 876.
   ADAM LIPIŃSKI (PiS) - 7 932.
   HALINA SZUSTAK (LPR)- 7 516.
   TADEUSZ SAMOBORSKI (PSL) - 4 555.
   Okręg nr 2 - Wałbrzych
   MAREK DYDUCH (SLD-UP) - 33 287.
   MIECZYSŁAW JEDOŃ (SLD-UP) - 20 667.
   CZESŁAW POGODA (SLD-UP) - 10 820.
   MAGDALENA BANAŚ (SLD-UP) - 8 570.
   KRYSTYNA JANINA HERMAN (SLD-UP)
- 7 658.
   ADAM MARKIEWICZ (SLD-UP) - 7 194.
   ZBIGNIEW CHLEBOWSKI (PO) - 9 300.
   FRANCISZEK WOJCIECH FRANCZAK (Samoobrona) - 7634.
   GRZEGORZ ANTONI GÓRNIAK (LPR) - 4 401.
   Okręg nr 3 - Wrocław
   ANDRZEJ JAN CHAŁADAJ (SLD-UP) - 29 124.
   HANNA STEFANIA GUCWIŃSKA (SLD-UP)
- 28 847.
   JANUSZ KRASOŃ (SLD-UP) - 15 246.
   JAN SZYMAŃSKI (SLD-UP) - 10 147.
   TERESA JASZTAL (SLD-UP) - 8 551.
   JAN ANDRZEJ OTRĘBA (SLD-UP) - 7 145.
   BOGDAN ANDRZEJ ZDROJEWSKI (PO,
b. prezydent Wrocławia) - 47 297.
   GRZEGORZ JULIUSZ SCHETYNA (PO) - 4 849.
   JACEK PROTASIEWICZ (PO) - 3 035.
   KAZIMIERZ MICHAŁ UJAZDOWSKI (PiS,
b. minister dziedzictwa narodowego) - 25 871.
   PAWEŁ MAREK MUSZYŃSKI (PiS) - 2 915
   PIOTR KOZŁOWSKI (Samoobrona) - 10 920
   STANISŁAW ANTONI STRYJEWSKI (LPR)
- 12 492.
   JANUSZ KONRAD DOBROSZ (PSL) - 5 131.
   Okręg nr 4 - Bydgoszcz
   ANNA BAŃKOWSKA (SLD-UP, była prezes ZUS) - 51 885.
   JANUSZ ZEMKE (SLD-UP) - 29 104.
   GRZEGORZ GRUSZKA (SLD-UP) - 23 055.
   GRAŻYNA CIEMNIAK (SLD-UP, wiceprezydent Bydgoszczy) - 8 212.
   BARBARA HYLA-MAKOWSKA (SLD-UP)
- 6 578.
   RENATA BASTA (SLD-UP, radna sejmiku) - 4 927.
   MARCIN WNUK (SLD-UP, prezydent Inowrocławia) - 6172.
   WOJCIECH MOJZESOWICZ (Samoobrona)
- 14 870.
   TOMASZ MARKOWSKI (PiS) - 7 047.
   EUGENIUSZ KŁOPOTEK (PSL) - 9 223.
   TERESA PIOTROWSKA (PO, wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych) - 12 169.
   WITOLD HATKA (LPR, współtwórca Wielkopolskiego Banku Rolniczego) - 12 699.
   Okręg nr 5 - Toruń
   JERZY WENDERLICH (SLD-UP) - 52 392.
   ELŻBIETA SZPARAGA (SLD-UP) - 7 474.
   BOGDAN LEWANOWSKI (SLD-UP) - 10 593.
   MAREK OLEWIŃSKI (SLD-UP) - 8 207.
   BOGDAN DERWICH (SLD-UP, wiceprezydent Grudziądza) - 7 123.
   KRYSTIAN ŁUCZAK (SLD-UP, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego) - 7 088.
   RYSZARD CHODYNICKI (SLD-UP, przewodniczący Rady Miasta Włocławka) - 8 563.
   LESZEK SUŁEK (Samoobrona) - 10 634.
   LECH KUROPATWIŃSKI (Samoobrona)
- 2 840.
   ANTONI MĘŻYDŁO (PiS) - 4 686.
   ZBIGNIEW SOSNOWSKI (PSL, wiceprezes wojewódzkiego PSL) - 4 246.
   SŁAWOMIR RYBICKI (PO, szef gabinetu marszałka Sejmu) - 8 808.
   ANNA SOBECKA (LPR) - 18 457.
   Okręg nr 6 - Lublin
   IZABELLA SIERAKOWSKA (SLD-UP) - 65 878.
   GRZEGORZ KURCZUK (SLD-UP) - 18 533.
   WIKTOR OSIK (SLD-UP) - 8 845.
   ARKADIUSZ KASZNIA (SLD-UP) - 5 721.
   ZYGMUNT SZYMAŃSKI (SLD-UP) - 5 569.
   ZDZISŁAW PODKAŃSKI (PSL) - 24 510.
   LESZEK ŚWIĘTOCHOWSKI (PSL) - 6 189.
   TADEUSZ POLAŃSKI (PSL) - 5 221.
   JÓZEF ŻYWIEC (Samoobrona) - 16 733.
   STANISŁAW GŁĘBOCKI (Samoobrona) - 5 153.
   GABRIELA MASŁOWSKA (LPR) - 12 243.
   ROBERT LUŚNIA (LPR) - 9 205.
   ELŻBIETA KRUK (PiS) - 17 478.
   ANDRZEJ MAŃKA (PiS) - 5 635.
   ZYTA GILOWSKA (PO) - 11 284.
   Okręg nr 7 - Chełm
   LECH NIKOLSKI (SLD-UP) - 25 692.
   JAN BYRA (SLD-UP) - 15 119.
   ZBIGNIEW JANOWSKI (SLD-UP) - 10 054.
   SZCZEPAN SKOMRA (SLD-UP) - 8 729.
   TADEUSZ BADACH (SLD-UP) - 7 588.
   FRANCISZEK JERZY STEFANIUK (PSL, wicemarszałek Sejmu) - 15 341.
   ARKADIUSZ BRATKOWSKI (PSL) - 7 595.
   RYSZARD STANIBUŁA (PSL) - 6 823.
   JERZY MICHALSKI (Samoobrona) - 15 421.
   MARIAN KWIATKOWSKI (Samoobrona)
- 10 691.
   HENRYK LEWCZUK (LPR) - 7 224.
   STANISŁAW ŻMIJAN (PO) - 4 382.
   Okręg nr 8 - Zielona Góra
   ANDRZEJ BRACHMAŃSKI (SLD-UP) - 32 251.
   JAN KOCHANOWSKI (SLD-UP) - 16 017.
   BOGUSŁAW WONTOR (SLD-UP) - 13 367.
   FRANCISZEK WOŁOWICZ (SLD-UP) - 12 405.
   ALFRED OWOC (SLD-UP) - 11 364.
   JAKUB DERECH-KRZYCKI (SLD-UP) - 10 739.
   ROBERT SMOLEŃ (SLD-UP) - 9 682.
   HENRYK OSTROWSKI (Samoobrona) - 9 653.
   JACEK BACHALSKI (PO) - 9 186.
   KAZIMIERZ MARCINKIEWICZ (PiS) - 8 367.
   JÓZEF ZYCH (PSL, b. marszałek Sejmu)
- 7 378.
   STANISŁAW GUDZOWSKI (LPR) - 6 197.
   Okręg nr 9 - Łódź
   LESZEK MILLER (SLD-UP, przewodniczący SLD) - 145 637.
   ZBIGNIEW KANIEWSKI (SLD-UP, przewodniczący Federacji NSZZ Przemysłu Lekkiego) - 4 037.
   EWA KRALKOWSKA (SLD-UP, przewodnicząca Rady Wojewódzkiej UP) - 3 676.
   KRZYSZTOF BASZCZYŃSKI (SLD-UP, prezes ZNP w Łodzi) - 3 588.
   ALICJA MURYNOWICZ (SLD-UP) - 3 311.
   ELŻBIETA JANKOWSKA (SLD-UP, radna Rady Miasta Łodzi) - 2 139.
   IWONA ŚLEDZIŃSKA-KATARASIŃSKA (PO) - 12 161.
   MIROSŁAW DRZEWIECKI (PO) - 7 823.
   ELŻBIETA WIĘCŁAWSKA (PiS) - 13 186.
   URSZULA KRUPA (LPR) - 6 093.
   KRZYSZTOF RUTKOWSKI (Samoobrona, detektyw) - 13946.
   Okręg nr 10 - Piotrków Trybunalski
   ZBIGNIEW SOBOTKA (SLD-UP, b. wiceminister spraw wewnętrznych) - 17 838.
   ROMAN JAGIELIŃSKI (SLD-UP, b. wicepremier i minister rolnictwa) - 15 515.
   ANDRZEJ ZBIGNIEW MUSIAŁ (SLD-UP)
- 10 444.
   BOGDAN BUJAK (SLD-UP) - 9 164.
   STANISŁAW JÓZEF ŁYŻWIŃSKI (Samoobrona, jej wiceprzewodniczący) - 9 080.
   DOROTA KWAŚNIEWSKA (Samoobrona)
- 4 432.
   JANUSZ WOJCIECHOWSKI (PSL, b. prezes NIK) - 10 093.
   ELŻBIETA RADZISZEWSKA (PO) - 6 682.
   TADEUSZ KĘDZIAK (LPR) - 3 853.
   Okręg nr 11 - Sieradz
   ANDRZEJ LECH PĘCZAK (SLD-UP, szef Rady Wojewódzkiej SLD w Łodzi) - 34 813.
   IRENA MARIA NOWACKA (SLD-UP, organizatorka Parlamentu Dzieci i Młodzieży) - 14 437.
   MICHAŁ KACZMAREK (SLD-UP, wiceszef Rady Wojewódzkiej SLD) - 14 147.
   WOJCIECH OLEJNICZAK (SLD-UP) - 11 500.
   ANITA BŁOCHOWIAK (SLD-UP, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pabianic) - 11 098.
   RENATA ROCHNOWSKA (Samoobrona)
- 10 489.
   WALDEMAR BORCZYK (Samoobrona) - 8 924.
   WOJCIECH SZCZĘSNY ZARZYCKI (PSL)
- 7 496.
   TADEUSZ GAJDA (PSL) - 5 391.
   CEZARY GRABARCZYK (PO, były wicewojewoda łódzki, były wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych) - 5 669.
   KRYSTYNA GRABICKA (LPR) - 7 594.
   PIOTR KRZYWICKI (PiS)- 6 481.
   Okręg nr 12 - Chrzanów
   JANUSZ LISAK (SLD-UP, przewodniczący małopolskiej UP) - 14 925.
   STANISŁAW RYDZOŃ (SLD-UP) - 9 914.
   HALINA TALAGA (SLD-UP) - 7 580.
   PAWEŁ GRAŚ (PO) - 8 118.
   LESZEK MURZYN (LPR) - 5 910.
   ADAM BIELAN (PiS, rzecznik PiS) - 7 063.
   LESZEK ZIELIŃSKI (PSL) - 3 811.
   Okręg nr 13 - Kraków
   KAZIMIERZ CHRZANOWSKI (SLD-UP)
- 38 802.
   BRONISŁAW CIEŚLAK (SLD-UP) - 24 252.
   JERZY HAUSNER (SLD-UP, doradca prezydenta RP) - 13 419.
   ANNA MARIA FILEK (SLD-UP) - 7 601.
   JAN ORKISZ (SLD-UP, wicestarosta powiatu olkuskiego) - 7 483.
   JAN ROKITA (PO) - 20 251.
   BOGDAN KLICH (PO, b. wiceminister obrony) - 11 307.
   TOMASZ SZCZYPIŃSKI (PO, wiceprezydent Krakowa) - 9 631.
   ZBIGNIEW ZIOBRO (PiS, b. wiceminister sprawiedliwości) - 36 309.
   ZBIGNIEW WASSERMANN (PiS, b. wiceminister sprawiedliwości) - 9 578 głosów.
   MAREK KOTLINOWSKI (LPR, prezes LPR)
- 22 571.
   STANISŁAW PAPIEŻ (LPR) - 3 080.
   KAZIMIERZ WÓJCIK (Samoobrona, jej szef w Małopolsce) - 9668.
   BOGDAN PĘK (PSL) - 8 113.
   Okręg nr 14 - Nowy Sącz
   KAZIMIERZ SAS (SLD-UP, przewodniczący SLD w Nowym Sączu) - 24 046.
   JAN KNAPIK (SLD-UP, przewodniczący SLD w Gorlicach) - 5 895.
   STANISŁAW JARMOLIŃSKI (SLD-UP) - 3 062.
   ANDRZEJ CZERWIŃSKI (PO, prezydent Nowego Sącza) - 11 868.
   TADEUSZ PARCHAŃSKI (PO, wicewojewoda małopolski) - 4 926.
   RYSZARD NOWAK (PiS, członek Zarządu Miasta Nowy Sącz) - 7 691.
   BRONISŁAW DUTKA (PSL, wójt gminy Limanowa) - 4 484.
   TADEUSZ SZUKAŁA (Samoobrona) - 4 884.
   ZOFIA KRASICKA-DOMKA (LPR) - 15 755.
   Okręg nr 15 - Tarnów
   KRZYSZTOF JANIK (SLD-UP, sekretarz generalny SLD) - 32 183.
   ANDRZEJ SKRZYŃSKI (SLD-UP, przewodniczący SLD w Tarnowie) - 3 910.
   WIESŁAW WODA (PSL, przewodniczący małopolskiego Zarządu PSL) - 14 746.
   JAN KUBIK (PSL, dyrektor krakowskiej Izby Skarbowej, wieceminister finansów w rządzie SLD-PSL) - 4 098.
   ALEKSANDER GRAD (PO, b. wojewoda tarnowski, b. wiceminister zdrowia) - 9 637.
   MARIUSZ GRABOWSKI (LPR)- 19 002.
   MARIAN CURYŁO - (Samoobrona, wiceprzewodniczący Samoobrony w Małopolsce) - 7625.
   BARBARA MARIANOWSKA (PiS) - 6 291.
   Okręg nr 16 - Płock
   ZBIGNIEW SIEMIĄTKOWSKI (SLD-UP, b. minister spraw wewnętrznych i b. koordynator służb specjalnych) - 34 395.
   ANDRZEJ PIŁAT (SLD-UP, b. prezes Krajowego Urzędu Pracy) - 18 333.
   BENEDYKT SUCHECKI (SLD-UP, wójt gminy Puszcza Mariańska) - 6 414.
   ALDONA MICHALAK (SLD-UP, radna warszawskiej gminy Targówek) - 4 912.
   ALEKSANDRA ŁUSZCZYŃSKA (SLD-UP)
- 4 783.
   WALDEMAR PAWLAK (PSL, b. premier, b. prezes PSL) - 17 279.
   ZBIGNIEW KOMOROWSKI (PSL, prezes spółki "Bakoma" oraz szef grupy spółek "Polskie Młyny") - 6 075.
   JERZY PĘKAŁA (Samoobrona) - 8 212.
   ŁUKASZ ABGAROWICZ (PO) - 4 088.
   WOJCIECH JASIŃSKI (PiS, b. wiceminister sprawiedliwości) - 5 595.
   Okręg nr 17 - Radom
   MAREK WIKIŃSKI (SLD-UP) - 13 196.
   DANUTA GRABOWSKA (SLD-UP) - 12 673.
   TOMASZ NAŁĘCZ (SLD-UP) - 11 410.
   ZBIGNIEW KUŹMIUK (PSL) - 6 302.
   DARIUSZ GRABOWSKI (PSL) - 5 022.
   WANDA ŁYŻWIŃSKA (Samoobrona) - 6 927.
   EWA KOPACZ (PO) - 7 378.
   MAREK SUSKI (PiS) - 3 552.
   JAN ŁOPUSZAŃSKI (LPR) - 14 355.
   Okręg nr 18 - Siedlce
   JÓZEF OLEKSY (SLD-UP, były premier)
- 55 703.
   TADEUSZ KURPIEWSKI (SLD-UP) - 6 713.
   ALICJA PRZĄDKA (SLD-UP) - 4 017.
   JÓZEF KRUTCZENKO (SLD-UP) - 3 942.
   JAROSŁAW KALINOWSKi (PSL, prezes PSL)
- 38 664.
   MAREK SAWICKI (PSL, wiceprezes PSL) - 6 543.
   ZBIGNIEW DEPTUŁA (PSL) - 3 407.
   KRZYSZTOF FILIPEK (Samoobrona) - 16 180.
   ZBIGNIEW DZIEWULSKI (Samoobrona)
- 6 423.
   GABRIEL JANOWSKI (LPR) - 21 651.
   MARIAN PIŁKA (PiS, b. prezes ZChN) - 9 659.
   ZBIGNIEW CHRZANOWSKI (PO) - 6 132.
   Okręg nr 19 - Warszawa (I)
   MAREK BOROWSKI (SLD-UP, wicemarszałek Sejmu) - 149 233.
   RYSZARD KALISZ (SLD-UP, b. szef Kancelarii Prezydenta) - 33 392.
   ALEKSANDER MAŁACHOWSKI (SLD-UP, honorowy przewodniczący UP) - 16 980.
   PIOTR GADZINOWSKI (SLD-UP) - 10 731.
   KATARZYNA PIEKARSKA (SLD-UP) - 8 266.
   MIROSŁAWA KĄTNA (SLD-UP) - 5 705.
   MICHAŁ TOBER (SLD-UP, rzecznik SLD) - 5 680
   JERZY KULEJ (SLD-UP) - 3 488.
   JAROSŁAW KACZYŃSKI (PiS) - 144 343.
   MARIUSZ KAMIŃSKI (PiS, szef Ligi Republikańskiej) - 5 257.
   PAWEŁ PONCYLIUSZ (PiS) - 1 138.
   HANNA MIERZEJEWSKA (PiS) - 771.
   BARTŁOMIEJ SZRAJBER (PiS) - 736.
   PAWEŁ PISKORSKI (PO, prezydent Warszawy) - 69 066.
   BRONISŁAW KOMOROWSKI (PO, minister obrony narodowej) - 14 493.
   MARTA MORDASEWICZ-ZUBRZYCKA (PO) - 9 601.
   JERZY HERTEL (PO, wiceburmistrz gminy Warszawa Centrum) - 6 297.
   ANTONI MACIEREWICZ (LPR) - 24 900.
   JAN OLSZEWSKI (LPR, b. premier) - 13 255.
   Okręg nr 20 - Warszawa II
   WIESŁAW KACZMAREK (SLD-UP, b. minister przekształceń własnościowych oraz gospodarki)
- 20 235.
   ANDRZEJ CELIŃSKI (SLD-UP, b. działacz "Solidarności" i b. polityk UW) - 14 193.
   MARIUSZ ŁAPIŃSKI (SLD-UP) - 7 511.
   LUDWIK DORN (PiS, b. polityk PC) - 17 482.
   ARTUR ZAWISZA (PiS, b. polityk ZChN) - 5 648.
   KRZYSZTOF OKSIUTA (PO) - 13 148.
   ALICJA OLECHOWSKA (PO) - 7 429.
   ROMAN GIERTYCH (LPR, honorowy szef Młodzieży Wszechpolskiej) - 13 261.
   JANUSZ PIECHOCIŃSKI (PSL, szef mazowieckiego PSL) - 7 194.
   ZBIGNIEW WITASZEK (Samoobrona) - 7 583.
   Okręg nr 21 - Opole
   ALEKSANDRA JAKUBOWSKA (SLD-UP)
- 36 496.
   JERZY SZTELIGA (SLD-UP) - 25 813.
   JÓZEF JERZY PILARCZYK (SLD-UP) - 7 083.
   ANDRZEJ NAMYSŁO (SLD-UP) - 4 112.
   KAZIMIERZ PIETRZYK (SLD-UP) - 3 937.
   HENRYK KROLL (Mniejszość Niemiecka)
- 11 704.
   HELMUT PAŹDZIOR (Mniejszość Niemiecka) - 7 989.
   LESZEK KORZENIOWSKI (PO) - 10 644.
   TADEUSZ JARMUZIEWICZ (PO) - 5 340.
   ZENON TYMA (Samoobrona) - 10 853.
   JÓZEF TOMALA (Samoobrona) - 5 042.
   JERZY CZERWIŃSKI (LPR) - 5 718.
   ANDRZEJ DIAKONOW (PiS) - 2 990.
   Okręg nr 22 - Krosno
   WITOLD FIRAK (SLD-UP) - 11 678.
   MARIAN KAWA (SLD-UP) - 8 878.
   WOJCIECH DOMARADZKI (SLD-UP) - 7 574.
   TADEUSZ KALENIECKI (SLD-UP) - 7 312.
   ADAM WOŚ (PSL) - 5 604.
   MIECZYSŁAW KASPRZAK (PSL, starosta jarosławski) - 5 331.
   ALICJA LIS (Samoobrona) - 9 960.
   JÓZEF GŁOWA (Samoobrona) - 3 733.
   RYSZARD KĘDRA (LPR) - 9 628.
   MAREK KUCHCIŃSKI (PiS, wicewojewoda podkarpacki) - 4 741.
   ELŻBIETA ŁUKACIJEWSKA (PO, wójt Cisnej) - 5 447.
   Okręg nr 23 - Rzeszów
   WIESŁAW CIESIELSKI (SLD-UP) - 24 553.
   EDWARD BRZOSTOWSKI (SLD-UP) - 16 856.
   WŁADYSŁAW STĘPIEŃ (SLD-UP) - 16 794.
   STANISŁAW JANAS (SLD-UP) - 10 087.
   TADEUSZ FERENC (SLD-UP) - 8 843.
   ZYGMUNT WRZODAK (LPR, szef "Solidarności" w Ursusie) - 32 434.
   EWA KANTOR (LPR) - 5 958.
   HALINA MURIAS (LPR) - 4 101.
   JAN BURY (PSL, szef PSL na Podkarpaciu)
- 9 852.
   BOLESŁAW BUJAK (PSL, burmistrz Ropczyc) - 7 777.
   MARIA ZBYROWSKA (Samoobrona, jej szefowa na Podkarpaciu) - 13 837.
   TADEUSZ URBAN (Samoobrona) - 4 391.
   JAN TOMAKA (PO, wicemarszałek województwa) - 8 752.
   KRYSTYNA SKOWROŃSKA (PO) - 3 894.
   MAREK JUREK (PiS, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji) - 14 256.
   Okręg nr 24 - Białystok
   WŁODZIMIERZ CIMOSZEWICZ (SLD-UP)
- 71 819.
   EUGENIUSZ CZYKWIN (SLD-UP) - 11 834.
   MIECZYSŁAW LEON CZERNIAWSKI (SLD-
-UP) - 9 193.
   JAN ZAWORSKI (SLD-UP) - 8 752.
   BARBARA CIRUK (SLD-UP) - 5 915.
   ALEKSANDER CZUŻ (SLD-UP) - 4 336.
   GENOWEFA WIŚNIOWSKA (Samoobrona)
- 12 587.
   JÓZEF LASKOWSKI (Samoobrona) - 7 304.
   PIOTR KRUTUL (LPR) - 21 698.
   ANDRZEJ FEDOROWICZ (LPR) - 3 920.
   KRZYSZTOF JURGIEL (PiS) - 14 355.
   MICHAŁ TOMASZ KAMIŃSKI (PiS) - 11 035.
   EDMUND BORAWSKI (PSL) - 7 727.
   JÓZEF MIODUSZEWSKI (PSL) - 3 517.
   MAREK TADEUSZ ZAGÓRSKI (PO) - 7 181.
   Okręg nr 25 - Gdańsk
   JOLANTA BANACH (SLD-UP) - 45 128.
   MAŁGORZATA OSTROWSKA (SLD-UP)
- 13 522.
   FRANCISZEK POTULSKI (SLD-UP) - 12 455.
   EDMUND STACHOWICZ (SLD-UP, radny sejmiku pomorskiego) - 7 600.
   JERZY MŁYNARCZYK (SLD-UP) - 5 722 głosy.
   MACIEJ PŁAŻYŃSKI (PO, marszałek Sejmu)
- 66 290.
   JANUSZ LEWANDOWSKI (PO, b. minister przekształceń własnościowych) - 4 907.
   GRAŻYNA PATURALSKA (PO) - 4 004.
   LECH KACZYŃSKI (PiS, b. minister sprawiedliwości) - 53 236.
   TADEUSZ CYMAŃSKI (PiS) - 1 071.
   DANUTA HOJARSKA (Samoobrona) - 8 796.
   GERTRUDA SZUMSKA (LPR) - 6 596.
   Okręg nr 26 - Gdynia
   IZABELA JARUGA-NOWACKA (SLD-UP, wiceprzewodnicząca UP) - 23 666.
   WŁADYSŁAW SZKOP (SLD-UP) - 19 130.
   JAN SIEŃKO (SLD-UP) - 12 601.
   JACEK KOWALIK (SLD-UP, wiceburmistrz Chojnic) - 9 165.
   JOANNA SENYSZYN (SLD-UP) - 8 317.
   ANDRZEJ RÓŻAŃSKI (SLD-UP) - 8 129.
   DONALD TUSK (PO, wicemarszałek Senatu)
- 56 048.
   DOROTA ARCISZEWSKA-MIELEWCZYK (PO) - 5 758.
   JERZY BUDNIK (PO, radny sejmiku pomorskiego) - 5 567.
   KAZIMIERZ PLOCKE (PO, wójt gminy Krokowa) - 4 876.
   WIESŁAW WALENDZIAK (PiS) - 16 814.
   LECH ZIELONKA (Samoobrona) - 8 993.
   ROBERT STRĄK (LPR) - 5775.
   STANISŁAW KALINOWSKI (PSL) - 4 676.
   Okręg nr 27 - Bielsko-Biała
   KAZIMIERZ ZARZYCKI (SLD-UP) - 20 002.
   ANTONI KOBIELUSZ (SLD-UP) - 19 462.
   JAN SZTWIERTNIA (SLD-UP) - 10 162.
   JAN SZWARC (SLD-UP) - 9 378.
   TOMASZ TOMCZYKIEWICZ (PO) - 8 862.
   EDWARD PŁONKA (PO) - 4 842.
   JACEK FALFUS (PiS) - 8 483.
   STANISŁAW ZADORA (LPR) - 8 812.
   PIOTR SMOLANA (Samoobrona) - 7 021.
   Okręg nr 28 - Częstochowa
   EWA MARIA JANIK (SLD-UP) - 33 011.
   JACEK FRANCISZEK KASPRZYK (SLD-UP)
- 11 956.
   ZYGMUNT RATMAN (SLD-UP) - 11 508.
   DANUTA POLAK (SLD-UP) - 8 801.
   ANDRZEJ GRZESIK (Samoobrona) - 10 196.
   SZYMON GIŻYŃSKI (PiS) - 6 878.
   EDWARD MAKARY MANIURA (PO) - 8 744.
   Okręg nr 29 - Gliwice
   WACŁAW MARTYNIUK (SLD-UP) - 24 793.
   JAN CHOJNACKI (SLD-UP) - 13 328.
   MAREK WIDUCH (SLD-UP) - 6 784.
   WIESŁAW OKOŃSKI (SLD-UP) - 6 735.
   EWA JANIK (SLD-UP) - 6 664.
   JÓZEF KUBICA (SLD-UP) - 6 064.
   ANDRZEJ GAŁAŻEWSKI (PO, b. wicewojewoda śląski) - 11 104.
   KRYSTYNA SZUMILAS (PO) - 5 136.
   WOJCIECH SZARAMA (PiS, b. szef katowickiej delegatury UOP) - 7 303.
   STANISŁAW DULIAS (Samoobrona) - 3 873.
   Okręg nr 30 - Rybnik
   TOMASZ ZDZISŁAW MAMIŃSKI (SLD-UP)
- 17 979.
   ANDRZEJ ROMAN ZAJĄC (SLD-UP) - 11 843.
   TADEUSZ MOTOWIDŁO (SLD-UP) - 8 968
   ZBYSZEK ZABOROWSKI (SLD-UP) - 8 421.
   RYSZARD POJDA (SLD-UP) - 6 544
   EUGENIUSZ WYCISŁO (PO) - 6 023
   ANDRZEJ MARKOWIAK (PO) - 5 530
   JÓZEF EDMUND STASIEWSKI (Samoobrona) - 5 512
   BOLESŁAW GRZEGORZ PIECHA (PiS) - 4 654.
   Okręg nr 31 - Katowice
   BARBARA BLIDA (SLD-UP, b. minister budownictwa) - 80 035.
   CZESŁAW ŚLEZIAK (SLD-UP) - 7 883.
   CEZARY ANDRZEJ STRYJAK (SLD-UP)
- 7 314.
   MARIAN STANISŁAW STĘPIEŃ (SLD-UP)
- 7 209.
   ALEKSANDRA EWA GRAMAŁA (SLD-UP)
- 5 921.
   BARBARA BŁOŃSKA-FAJFROWSKA (SLD-
-UP) - 5 861.
   JAN KLIMEK (SLD-UP) - 5 397.
   PIOTR MATEJA (PO) - 12 208.
   RZYMEŁKA JAN (PO) - 8242.
   RAFAŁ ZAGÓRNY (PO) - 4 704.
   JERZY JAN POLACZEK (PiS) - 18 672.
   MARTA NOWAK (PiS) - 4 425
   WŁODZIMIERZ ANTONI CZECHOWSKI (Samoobrona) - 6 233.
   Okręg nr 32 - Sosnowiec
   ANDRZEJ SZARAWARSKI (SLD-UP) - 48 016.
   AGNIESZKA PASTERNAK (SLD-UP) - 20 316.
   MARIA GAJECKA-BOŻEK (SLD-UP) - 18 384.
   ELŻBIETA BOLEK (SLD-UP) - 14 485.
   WIESŁAW JĘDRUSIK (SLD-UP) - 11 878.
   ZBIGNIEW PODRAZA (SLD-UP) - 8 069.
   MARIA POTĘPA (SLD-UP) - 7 790.
   GRZEGORZ DOLNIAK (PO) - 5 796.
   MICHAŁ FIGLUS (Samoobrona) - 5 071.
   Okręg nr 33 - Kielce
   JERZY JASKIERNIA (SLD-UP) - 48 139.
   HENRYK DŁUGOSZ (SLD-UP) - 31 395.
   ZDZISŁAW KAŁAMAGA (SLD-UP) - 14 599.
   MAŁGORZATA WINIARCZYK-KOSSAKOWSKA (SLD-UP) - 8 581.
   ANDRZEJ JAGIEŁŁO (SLD-UP) - 7 579.
   ADAM SOSNOWSKI (SLD-UP) - 6 824.
   ZOFIA GRZEBISZ-NOWICKA (SLD-UP)
- 6 812.
   BOŻENA KIZIŃSKA (SLD-UP) - 6 769.
   JÓZEF SZCZEPAŃCZYK (PSL) - 7 244.
   CZESŁAW SIEKIERSKI (PSL) - 6 159.
   MIROSŁAW PAWLAK (PSL) - 6 007.
   JÓZEF CEPIL (Samoobrona) - 10 836.
   ZBIGNIEW NOWAK (Samoobrona) - 6 339.
   KONSTANTY MIODOWICZ (PO, b. szef kontrwywiadu UOP) - 10 284.
   PRZEMYSŁAW GOSIEWSKI (PiS) - 7 348.
   STANISŁAW SZYSZKOWSKI (LPR) - 5 492.
   Okręg nr 34 - Elbląg
   WITOLD GINTOWT-DZIEWAŁTOWSKI (SLD-UP) - 2377.
   JERZY MUELLER (SLD-UP) - 15 638.
   ANDRZEJ UMIŃSKI (SLD-UP) - 12 251.
   DANUTA CIBOROWSKA (SLD-UP) - 9 895.
   JAN ANTOCHOWSKI (SLD-UP) - 8 312.
   ADAM OŁDAKOWSKI (Samoobrona) - 10 124.
   STANISŁAW GORCZYCA (PO) - 4 293.
   STANISŁAW ŻELICHOWSKI (PSL) - 3 736.
   Okręg nr 35 - Olsztyn
   TADEUSZ IWIŃSKI (SLD-UP) - 34 934.
   JERZY DZIEWULSKI (SLD-UP) - 19 792.
   JERZY CZEPUŁKOWSKI (SLD-UP) - 9 580.
   SEBASTIAN FLOREK (SLD-UP, uczestnik programu Big Brother) - 7 654.
   JOANNA SOSNOWSKA (SLD-UP)- 6 787.
   HALINA MARIA NOWINA-KONOPKA (LPR) - 11 308.
   MAREK ŻYLIŃSKI (PO) - 7 059.
   MIECZYSŁAW ASZKIEŁOWICZ (Samoobrona) - 6 753.
   ALEKSANDER SZCZYGŁO (PiS)- 5 536.
   Okręg nr 36 - Kalisz
   MAREK WAGNER (SLD-UP) - 39 502.
   GRZEGORZ WOŹNY (SLD-UP) - 16 676.
   RENATA SZYNALSKA (SLD-UP) - 16 080.
   RYSZARD HAYN (SLD-UP) - 12 157.
   TADEUSZ MYLER (SLD-UP) - 9 252.
   MARIAN JANICKI (SLD-UP) - 8 172.
   JÓZEF SKUTECKI (Samoobrona) - 11 961.
   TADEUSZ WOJTKOWIAK (Samoobrona)
- 4 884.
   JÓZEF GRUSZKA (PSL) - 10 619.
   ANDRZEJ GRZYB (PSL) - 4 420.
   ANDRZEJ WOJTYŁA (PO) - 11 757.
   WITOLD TOMCZAK (LPR) - 15 861.
   Okręgu nr 37 - Konin
   MAREK POL (SLD-UP) - 42 546.
   TADEUSZ TOMASZEWSKI (SLD-UP)
- 22 033.
   JÓZEF ZYGMUNT NOWICKI (SLD-UP)
- 10 215.
   MARIAN MIROSŁAW MARCZEWSKI (SLD-
-UP) - 8 881.
   BRONISŁAW DANKOWSKI (SLD-UP) - 6 344.
   ALFRED BUDNER (Samoobrona) - 8 811.
   ZDZISŁAW JANKOWSKI (Samoobrona)
- 7 446.
   CZESŁAW CIEŚLAK (PSL) - 4 949.
   IRENEUSZ NIEWIAROWSKI (PO) - 8 547.
   Okręg nr 38 - Piła
   STANISŁAW STEC (SLD-UP) - 18 457.
   ROMUALD KAZIMIERZ AJCHLER (SLD-UP) - 14 438.
   ANDRZEJ KAROL GAWŁOWSKI (SLD-UP)
- 13 645.
   STANISŁAW PIOSIK (SLD-UP) - 10 666.
   GRAŻYNA PAULINA PIJANOWSKA (SLD-UP) - 10 367.
   RENATA BEGER (Samoobrona) - 10 877.
   STANISŁAW KALEMBA (PSL) - 6 635.
   ADAM STANISŁAW SZEJNFELD (PO)
- 9 290.
   JÓZEF SKOWYRA (LPR) - 6 711.
   Okręg nr 39 - Poznań
   KRYSTYNA ŁYBACKA (SLD-UP) - 89 256.
   SYLWIA PUSZ (SLD-UP) - 16 401.
   ANDRZEJ AUMILLER (SLD-UP) - 6 424.
   JOANNA NOWIAK (SLD-UP) - 3 302.
   ANNA GÓRNA-Kubacka (SLD-UP) - 1 921.
   WALDY DZIKOWSKI (PO) - 27 596.
   MICHAŁ STULIGROSZ (PO) - 7 006.
   MARCIN LIBICKI (PiS) - 23 300.
   MAŁGORZATA STRYJSKA (PiS) - 4 488.
   MACIEJ GIERTYCH (LPR) - 10 119.
   Okręg nr 40 - Koszalin
   RYSZARD ULICKI (SLD-UP) - 29 117 głosów.
   ZOFIA WILCZYŃSKA (SLD-UP) - 9 739.
   BOGUSŁAWA TOWALEWSKA (SLD-UP)
- 7 698.
   BOGDAN BŁASZCZYK (SLD-UP, prezydent Kołobrzegu) - 6 288.
   EDWARD WOJTALIK (SLD-UP, starosta pow. koszalińskiego) - 5 759.
   ANDRZEJ LEPPER (Samoobrona, lider Samoobrony) - 44 814.
   JAN ŁĄCZNY (Samoobrona, szef zachodniopomorskiej Samoobrony) - 498 głosów (poseł wybrany najmniejszą liczbą głosów).
   MAŁGORZATA ROHDE (PO) - 7 412.
   Okręgu nr 41 - Szczecin
   JACEK PIECHOTA (SLD-UP) - 54 667.
   STANISŁAW KOPEĆ (SLD-UP) - 20 274.
   BOGUSŁAW LIBERADZKI (SLD-UP, b. minister transportu i gospodarki morskiej) - 16 847.
   ELŻBIETA PIELA-MIELCZAREK (SLD-UP)
- 12 841.
   WOJCIECH DŁUGOBORSKI (SLD-UP, burmistrz Gryfina) - 10 876.
   ELŻBIETA ROMERO (SLD-UP, radna Szczecina) - 6 494.
   CZESŁAW MARZEC (SLD-UP, radny Gryfic)
- 5 332.
   ARTUR BALAZS (PO, minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Jerzego Buzka) - 6 980.
   KRZYSZTOF ZAREMBA (PO, radny Szczecina) - 5 881.
   BOŻENA KOZŁOWSKA (Samoobrona) - 8 457.
   WACŁAW KLUKOWSKI (Samoobrona)
- 7 914.
   JACEK SAUK (PiS) - 8 693.
   BOHDAN KOPCZYŃSKI (LPR) - 5 452.
Zebrał: GRZEGORZ SKOWRON

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo