"Lisy" pożarły "Obywateli"

Jerzy Filipiuk
W meczu na szczycie angielskiej Premier League, Manchester City przegrał z Leicester City 1:3 i ma już sześć punktów straty do lidera tabeli.

Goście (bez Marcina Wasilewskiego – był rezerwowym) szybko objęli prowadzenie po rzucie wolnym i strzale Roberta Hutha. Gospodarze mieli przewagę, ale w pierwszej połowie spotkania rzadko stwarzali groźne sytuacje pod bramką Kaspera Schmeichela.

„Lisy” grały z kontry. Jeszcze przed przerwą wynik mogli podwyższyć Jamie Vardy i Shinji Okazaki, ale uczynił to wkrótce po zmianie stron Riyiad Mahrez, kończąc indywidualną akcję. Potem, po rzucie rożnym, celnie główkował Huth i było już 0:3. A mogło być nawet 0:4, gdyby Vardy wygrał pojedynek z Joe Hartem.

Część mocno zdegustowanych kibiców gospodarzy zaczęła opuszczać trybuny Etihad Stadium. Nie widziała więc celnej „główki” Sergio Aguero. Na otarcie łez...

MC stracił nie tylko punkty, ale i Davida Silvę, który doznał kontuzji (skręcenia) kostki i musiał opuścić boisko. Pellegrini ma już tylko trzynastu zdrowych podopiecznych, a w perspektywie (14 lutego u siebie) bardzo trudny mecz z Tottenhamem.

Wyniki: Manchester C. - Leicester 1:3 (0:1), Aguero 88 – Huth 3 i 60, Mahrez 48; Tottenham – Watford 1:0 (0:0), Trippier 64; Newcastle – West Bromwich 1:0 (1:0), Mitrović 33; Liverpool – Sunderland 2:2 (0:0), Firmino 60, Lallana 70 – Johnson 82, Defoe 89; Aston Villa – Norwich 2:0 (1:0), Lescott 45, Agbonlahor 51; Swansea – Crystal Palace 1:1 (1:0), Sigurdsson 13 – Dann 47; Stoke – Everton 0:3 (0:3), Lukaku 11 k., Coleman 28, Lennon 42; Southampton – West Ham 1:0 (1:0), Yoshida 9.

W niedzielę: Bournemouth – Arsenal, Chelsea – Manchester U. Czołówka tabeli: Leicester (53 punkty), Tottenham (48), Manchester C. (47), Arsenal (45), Manchester U. (40), West Ham (39).