Lodowisko jak 100 lat temu

GM
Ciekawa impreza planowana jest na niedzielę, 13 lutego, na wadowickim lodowisku przy placu Solidarności.

Nietypowa impreza odbędzie się w niedzielę na wadowickim lodowisku. Fot. Mirosław Gawęda

WADOWICE

O godzinie 16 rozpocznie się konkurs strojów historycznych. Uczestniczyć w nim może każdy, pod warunkiem, że przyjdzie ubrany w kostiumie stylizowanym na przełom XIX i XX wieku lub kostiumy bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza, albo chociaż - w masce historycznej.

Pomysłodawcą i reżyserem widowiska jest andrychowianin, dziennikarz i reżyser Wiesław Adamik znany z tego typu rekonstrukcji historycznych do tej pory głównie w Krakowie, gdzie odtworzył między innymi przebieg słynnych „Kolacji z Modrzejewskiej” w hotelu „Pollera”.

- _Lodowisko przy Placu Solidarności w Wadowicach jest wyjątkowe, umieszczone na zabytkowym tle starówki wadowickiej. Zaprosiliśmy również 40-osobową Orkiestrę z Zygodowic na koncert dedykowany pamięci Jana Pawła II, znanego z pasji do rekreacji, w tym sportów zimowych. Będzie to koncert towarzyszący konkursowi strojów historycznych. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda zbudować klimat minionej epoki. To może być ciekawe doświadczenie - _mówi Wiesław Adamik.

Za najciekawsze przebrania przewidziano nagrody. Początek w niedzielę (13 lutego) o godz. 16 na wadowickim lodowisku.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie