red
Andrzej Szkocki/Polska Press
Lotto Ekstraklasa. Wisła Kraków nie sprawdziła się w roli lidera i przegrała z Pogonią w trudnych warunkach. "Portowcy" wygrali dzięki bramkom Adama Buksy. Choć "Biała Gwiazda" złapała kontakt w ostatnich 10 minutach gry, zabrakło jej czasu na wyrównanie. Pogoń notuje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Podopieczni Kosty Runjaica prowadzili już po niecałym kwadransie gry. Mateusz Lis bardzo mocno zawinił przy tej bramce. Dał się zaskoczyć Adamowi Buksie, który go uprzedził i świetnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Po chwili mogło być już 2:0 dla gospodarzy, ale Mateusz Lis wybił za lekko zagraną piłkę przez Macieja Sadloka.

Wisła próbowała odpowiedzieć, ale w żaden sposób nie odszła do świetnej okazji. Najpierw Ondrasek głową próbował pokonać Załuskę, a po chwili Sadlokowi zabrakło centrymetrów, by zanotować najpiękniejsze trafienie z rzutu wolnego w tym sezonie. Reprezentant Polski zdjąłby "pajęczynę" z okienka bramki.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Pogoń podwyższyła wynik. Zvonimir Kozulj idealnie obsłużył swojego kolegę, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki. Adam Buksa zanotował tym samym drugie trafienie w meczu. W 83. minucie Jesu Imaz zdobył bramkę kontaktową. "Balon" posłany w pole karne dał dużo korzyści. Jesus Imaz doszedł do strzału głową i wpakował ją do bramki

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Adam Buksa

EKSTRAKLASA w GOL24

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Adam Buksa ma patent na Wisłę. Lider poskromiony w Szczecinie - Gol24