Łotwa - Polska. Hokejowa reprezentacja Polski sprawiła nie lada sensację

Jacek Żukowski
Polska pokonała Łotwę 5:3
Polska pokonała Łotwę 5:3 polski hokej.eu
Przygotowująca się do mistrzostw świata Dywizji IA reprezentacja Polski w hokeju sensacyjnie pokonała Łotwę w Rydze 5:3. Polacy grający bez zawodników GKS-u Katowice i GKS-u Tychy wygrali z drużyną z hokejowej elity. Na pokonanie Łotwy czekali, bagatela, lat!

"Biało-Czerwoni" przygotowują się do Mistrzostw Świata Dywizji IA w Nottingham (29 kwietnia-5 maja). Z kolei Łotysze ładują akumulatory przed MŚ Elity. W zespole trenera Roberta Kalabera byli hokeiści Comarch Cracovii i Tauronu Re-Plast Unii Oświecim.

Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1. Miejscowi objęli prowadzenie, ale w 15 minucie po szybkim ataku Polaków, Paweł Zygmunt precyzyjnie podał do Alana Łyszczarczyka i napastnik "Pasów" z bliska wpakował krążek do bramki. W drugiej tercji Polacy popisali się skutecznymi atakami, dublet zaliczył kapitan, gracz oświęcimskiej Unii Krystian Dziubiński.

Na początku trzeciej tercji błyskawicznie na listę strzelców wpisał się ponownie Zygmunt. W trzeciej tercji z wyniku 4:1 dla naszej drużyny na cztery minuty przed zakończeniem zrobiło się 4:3. Odpowiedź podopiecznych Kalabera była odpowiednia. Dariusz Wanat wpakował krążek do siatki.

Dzisiaj w Rydze o godzinie 16 mecz rewanżowy. Spotkanie będzie transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Łotwa - Polska 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Bramki: 1:0 Lapinskis (Bergmanis) 6, 1:1 Łyszczarczyk (Zygmunt, Wałęga) 15, 1:2 Dziubiński 38, 1:3 Dziubiński (Wanat, Maciaś) 40, 1:4 Zygmunt (Łyszczarczyk, Wałęga) 41, 2:4 Melnalksnis (Egle) 46, 3:4 Laks (Lapinskis, Daugavins) 56, 3:5 Wanat (Michalski, Dziubiński) 57.
Łotwa: A. Ozols - Bindulis, A. Bergmanis; Indrašis, Buncis, Dzierkals - Zīle, Jaks; Krastenbergs, Batņa, Daugaviņš - Sējējs, P. Ozols; Golovkovs, Melnalksnis, Lapinskis - R. Bergmanis; Egle, Bukarts, Rullers.
Polska: Miarka (Lewartowski) - Kostek, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Wałęga, Zygmunt - Górny, Paszek; Wanat, Dziubiński, Michalski - Biłas, Kamienieu; Urbanowicz, Paś, Maciaś - Horzelski, Florczak; Brynkus, Krzemień, Sołtys.