Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Łowcy cieni CBŚP: dwa miesiące pracy i 9 przestępców zatrzymanych

Robert Szulc
Robert Szulc
Wideo
od 16 lat
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z grupy tzw. łowców cieni tylko w ciągu niespełna dwóch miesięcy ustalili miejsca pobytu kolejnych 9 osób ściganych. Tym razem wpadli mężczyźni poszukiwani na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania i listów gończych wystawionych przez polskie organy ścigania. Dzięki współpracy CBŚP z polskimi i zagranicznymi służbami, często przy współpracy z ENFAST, ścigani zostali zatrzymani w Polsce, Niderlandach, Czechach i Chorwacji. Niemal wszyscy byli poszukiwani w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanych grupach przestępczych - poinformowało w czwartek CBŚP.

Zatrzymania na stacji paliw i nie tylko

Na stacji paliw znajdującej się na MOP-ie przy autostradzie A4 wpadł 54-letni Romuald R. poszukiwany przez policjantów Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi, w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych.

Ze Szwajcarii przyleciał do Polski Alan O. 28-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga w Warszawie. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna często zmieniał miejsce przebywania, ukrywając się w Niemczech czy innych krajach
europejskich. Poszukiwany w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przestępczością narkotykową, został zatrzymany w Porcie Lotniczym Warszawa Okęcie przez „łowców cieni”, przy współpracy z funkcjonariuszami z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji i Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie (NwOSG).

Wytropieni w Chorwacji i Niderlandach

Z informacji uzyskanych przez policjantów z grupy tzw. łowców cieni i z Zarządu w Katowicach CBŚP wynikało, że poszukiwany Mateusz J. ps. Matys ukrywa się w Chorwacji. Był on ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Rejonowy w Cieszynie, w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Funkcjonariusze CBŚP, za pośrednictwem ENFAST systematycznie przekazywali zbierane na bieżąco informacje dotyczące
dokładnego miejsca ukrywania się mężczyzny chorwackim organom ścigania. W wyniku międzynarodowej współpracy chorwaccy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego Mateusza J.

Dzięki informacji przekazanej przez CBŚP, również za pośrednictwem ENFAST służbom niderlandzkim, w Holandii został zatrzymany 41-letni Piotr K. Mężczyzna był poszukiwany od kilku miesięcy na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Okręgowy w Gdańsku, w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw narkotykowych.

Również Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym tym razem przez Sąd Okręgowy w Opolu był poszukiwany 35-letni Łukasz P. ps. Guru. Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie zajmowali się przemytem, produkcją i obrotem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Łukasz P. został zatrzymany w Pradze przez czeską kryminalną Policję, dzięki współpracy z policjantami CBŚP z grupy tzw. łowców cieni, funkcjonariuszami z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji i ENFAST.

Nawet dach nie przykrył Pawła D.

Paweł D. był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna przed policjantami schował się na dachu jednego z budynków w Warszawie. Policjanci CBŚP, przy współpracy z funkcjonariuszami KP Warszawa Targówek zatrzymali poszukiwanego.

Na podstawie listu gończego wydanego przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu poszukiwany był Jarosław J., w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa. Mężczyzna został zatrzymany w województwie mazowieckim razem ze swoim znajomym, któremu śledczy zarzucili pomocnictwo przy ukrywaniu się osoby poszukiwanej.

Zabójca i narkotykowy dealer w potrzasku

W Hiszpanii został zatrzymany przez miejscową Policję Ryszard M., poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem popełnienia zabójstwa oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Na terenie Mazowsza został zatrzymany Tomasz Sz., poszukiwany 2 listami gończymi w celu osadzenia w tymczasowym areszcie na 14 oraz 90 dni. Mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie zajmowali się przestępczością narkotykową. Wpadł na terenie powiatu warszawskiego zachodniego.

Wobec osób zatrzymanych poza granicami Polski wszczęta została procedura ekstradycyjna.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

rs

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Łowcy cieni CBŚP: dwa miesiące pracy i 9 przestępców zatrzymanych - Portal i.pl

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski