Lozano pokonał Argentynę

Polska pokonała w Bydgoszczy Argentynę 3-1 (25-20, 23-25, 25-23, 25-23) w pierwszym meczu grupy C Ligi Światowej siatkarzy. Dziś rewanż.

Zwycięstwo polskich siatkarzy na początek Ligi Światowej

Polska: Zagumny, Wlazły, Kadziewicz, Gołaś, Gruszka, Winiarski, Gacek (libero) oraz Ignaczak, Szymański, Stelmach, Pliński
   Argentyna: Ferraro, Peralta, Porporatto, Giani, Chavez, Bidegain, Gonzalez (libero) oraz Bernasconi, Patti, Dominguez, Arroyo, Torcello
   To był oficjalny debiut argentyńskiego trenera Polaków Raula Lozano. Przypadł akurat na mecz z reprezentacją jego ojczyzny, ale trener, w dresie z napisem "Polska" na plecach, nie kierował się sentymentami. W prowadzeniu zespołu wydatnie pomagał mu tłumacząc polecenia jego asystent Alojzy Świderek. Polacy w pierwszym secie od początku narzucili swój styl gry. Mocną zagrywką odrzucili rywali od siatki. Celował w tym szczególnie Mariusz Wlazły. Kilka ataków ze środka skończył Łukasz Kadziewicz. Polska prowadziła 8-4, 12-8 i 17-11, rywale jeszcze walczyli (20-18), ale strat nie odrobili. Winiarski i Wlazły dokończyli dzieła.
   Źle nasi siatkarze rozegrali końcówkę II partii. Prowadzili 22-17 i stracili 5 kolejnych punktów. Argentyńczycy mocno zagrywali, skutecznie atakowali. Niewiele brakowało, żeby w trzecim secie powtórzyła się historia z drugiego. Polski zespół prowadził 16-11 i 20-14 i zaczął popełniać proste błędy. Zrobiło się 21-19, potem 24-21, Lozano wziął czas, a za chwilę Piotr Gruszka zakończył seta. Przez większość czwartej partii Polacy mieli przewagę, ale też momenty, kiedy łatwo ją gubili. Kluczowe punkty końcówki zdobyli blokiem. Mecz zakończył atak Grzegorza Szymańskiego. To on był najlepiej punktującym w polskiej ekipie (13) obok Winiarskiego i Gruszki (po 12). (PAP, MAS)

Wyniki LŚ

W drugim meczu grupy C: Grecja - Serbia i Czarnogóra 3-0 (26-24, 25-18, 25-21), Grecja została pierwszym liderem grupy.

Grupa B: Włochy - Francja 0-3 (24-26, 17-25, 22-25), Bułgaria - Kuba 1-3 (24-26, 25-16, 20-25, 19-25). Dziś rewanże w grupie C, mecze grupy A: Portugalia - Japonia i Wenezuela - Brazylia. Rewanże w grupie A i B w niedzielę.