Luboń bez konkurencji

ART
KOLARSTWO GÓRSKIE. W Nowym Sączu odbyła się druga runda podhalańskiego Pucharu Szlaku Solnego. W gronie 205 zawodników z dobrej strony pokazali się kolarze z naszego regionu, a najwięcej sukcesów odnieśli reprezentanci Lubonia Skomielna Biała.

Zawody dla klubów zrzeszonych pod egidą LZS były też mistrzostwami Polski, więc na starcie stanęli sportowcy z dalszych części kraju. W tej imprezie najlepiej wypadł Luboń, którego zawodnicy wywalczyli cztery złote medale na sześć konkurencji: Robert Sroka i Patrycja Lewandowska (orliki), Monika Żur (juniorki) i Agnieszka Bal (juniorki młodsze).

W łączonej kategorii elity pań i juniorek głównego wyścigu zaliczanego do Pucharu Szlaki Solnego 2. miejsce zajęła mistrzyni Polski juniorek Monika Żur, która przegrała tylko ze starszą od siebie Katarzyną Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo Korona Kielce). W elicie panów 4. lokatę, za trójką z MTB Silesia Rybnik (wygrał Tomasz Dygacz), zajął Robert Sroka. Kolejne zwycięstwo odniosła rewelacyjnie jeżdżąca w tym sezonie Kaja Karkula, 3. wśród chłopców w tej kategorii był Bartosz Dziadkowiec, a 2. w gronie juniorek młodszych finiszowała Agnieszka Bal (wszyscy Luboń).

W masters I drugie miejsce zajął krakowianin Tomasz Ziembla (Bieniasz Team PGNiG Tarnów), a w masters III jako trzeci finiszował Józef Rabski (Luboń). W dziecięcych kategoriach (wyścigi na znacznie krótszej i łatwiejszej trasie) zwycięstwa odnieśli Łukasz Marszałek z Lubonia (9-10 lat) i Anna Oliwa z Plonu Krzywaczka (7-8 lat).

Kolejna eliminacja rozgrywanego głównie na Podhalu Pucharu Szlaku Solnego odbędzie się 10 lipca w Skomielnej Białej.