Ludzie Kukiza w regionach: Wilk, Kolorz, Tyszka, Dziambor... Ogórek zainteresowana propozycją

Marcin Dobski AIP
Ludzie Kukiza w regionach: Wilk, Dziambor, Kolorz, Tyszka...
Rywal w wyborach prezydenckich Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy, Janusz Sanocki, który jest koordynatorem komitetów referendalnych, lider Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz czy prawnik Stanisław Tyszka, który współpracował z Jarosławem Gowinem - to kilka znanych osób spośród 18, których na swoich ludzi namaścił Paweł Kukiz.

Każdy z reprezentantów przydzielony do konkretnego województwa, a także Maria Pyż, która umożliwi kontakt z Polakami na Kresach i Grzegorz Zatorski, który zapewni odpowiedni przepływ informacji do Polaków mieszkających poza granicami Polski, to ludzie, którzy będą mówić jednym głosem z Pawłem Kukizem. - To są przedstawiciele KoLibra, Solidarności, Solidarności 80, jest reprezentant Solidarności Walczącej, ale nie chcemy ich dzielić na organizacje - mówi Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) Miłosz Lodowski, który odpowiada w ruchu za kontakt z mediami i planowanie kampanii parlamentarnej.

Zadaniem tych reprezentantów będzie kontakt z mediami lokalnymi, ale też obserwacja działań komitetów referendalnych, działających na ich terenie, aby móc stamtąd wyławiać wartościowe osoby, które znajdą się później na listach wyborczych do Sejmu. Czy ludzie, których nazwiska podano znajdą się potem na listach, zależy od ich pracy, ale jak dowiedziała się AIP, część z nich na pewno nie będzie kandydować.

W czwartek odbyło się spotkanie sztabu Ruchu Kukiza, podczas którego ustalono strategię rozwiązywania problemów, plany na przyszłość oraz podział obowiązków. To wszystko zaczniemy poznawać od przyszłego tygodnia, bo jak nas zapewniono, informacji dotyczących ruchu będzie teraz coraz więcej trafiać do mediów.

W poniedziałek poznamy nazwisko sztabu wyborczego ruchu, ale nie będzie to Patryk Hałaczkiewicz, który był szefem podczas kampanii prezydenckiej. - W hermetycznych środowiskach będzie to znana osoba, ale nie jest to człowiek z pierwszych stron gazet i serwisów plotkarskich. Ważne żeby była to osoba kompetentna - nie chce nam zdradzić personaliów Lodowski.

Natomiast reszta spośród około 12 sztabowców pozostanie anonimowa aż do wyborów parlamentarnych, żeby media nie komentowały ich kompetencji.

Wiemy też, że był już kontakt sms-owy Magdaleny Ogórek z Kukizem, ta wyraziła zainteresowanie zaproszeniem na listy wyborcze, ale konkretne rozmowy dopiero nastąpią, bo rywalka z wyborów prezydenckich dopiero wróciła z wakacji. Do rozmów powinno tez dojść z Grzegorzem Braunem, możliwe, że również Marianem Kowalskim z Ruchu Narodowego, a zaproszenie na listy przyjął - o czym informowaliśmy już wcześniej - Paweł Tanajno.

Ruch Kukiza się rozkręca, wkrótce ruszy kolejna strona internetowa, traktująca o kampanii parlamentarnej, a także usprawniająca kontakty z dziennikarzami i wolontariuszami. - Od tej pory będziemy silnie informować o naszych poczynaniach - mówi AIP Lodowski, który niedługo zaprezentuje też swój zespół prasowy.

Ludzie Pawła Kukiza:

 • województwo zachodniopomorskie - Grzegorz Czarnecki
 • województwo łódzkie - Piotr Morta
 • województwo małopolskie - Kamila Kępińska
 • województwo lubuskie - Krystian Kamiński
 • województwo świętokrzyskie - Jacek Wilk
 • województwo śląskie - Dominik Kolorz
 • województwo wielkopolskie - Agnieszka Białas
 • województwo podlaskie - Romuald Bielewicz
 • województwo lubelskie - Adam Kondrakiewicz
 • województwo opolskie - Janusz Sanocki
 • województwo podkarpackie - Oskar Kochman
 • województwo dolnośląskie - Albert Łyjak
 • województwo kujawsko-pomorskie - Mirosław Piesiak
 • województwo warmińsko-mazurskie - Grzegorz Paciulan
 • województwo pomorskie - Artur Dziambor
 • województwo mazowieckie - Stanisław Tyszka
 • Polacy na Kresach - Maria Pyż
 • Polacy i Polonia w UE - Grzegorz Zatorski

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Materiał oryginalny: Ludzie Kukiza w regionach: Wilk, Kolorz, Tyszka, Dziambor... Ogórek zainteresowana propozycją - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

t
tak gra

coz mozna od grajka wymagac.

j
jego POparcie dla PO

czem skorupka za mlodu nasiaknie ........miales jakies nadzieje , przeciez to zwykly grajek.

~

Paweł skurwił się a miał ogromną szansę stworzyć trzecią siłę -prawdziwą siłę będącą w opozycji do PO i PiS i ...chyba mógł sam, bez żadnych koalicji osiągnąć ogromny sukces. Wolał się skurwić i wybrać narodowców "bo mają strukturę". Skoro mają strukturę to niech hurtem kupią brunatne koszule -hurtem będzie taniej.
...a temu zdrajcy dziękujemy - wypad! - odebrałeś nam wszelkie nadzieje!

Z
ZDRADA

Kukiz zdradził swoich wyborców! -dziś mało kto chce na niego głosować a miał ogromny potencjał -mógł "zagospodarować" ogromne rzesze ludzi, którzy nie chcieli ani PełOfcóf ani PiSlamistów.

Ogromne rzesze ludzi, które dostrzegły iskierkę nadziei -dał nam tą nadzieję i chwilę później skurwił się z narodowcami!

g
gg

Pełnomocnik z Łodzi? On jest z Wieruszowa. To takie miasteczko w województwie. Czy ten chłopina może cokolwiek ogarnąć poza własnym stołkiem?

ś
świadek nie jehowy

ten pan nakotykowo-alkoholowa pomroczność jasna nabrał szmalu od ludzi a teraz każe się im pocałować w doope, nie jest dziwką sprzedajną, tylko prawdziwą qrwą menskom, bo myśli/jeśli w ogóle myśli/, że jak już wią pieniądze to doopy już nie będzie dawał, tylko będzie rżnął od tylca - ale to też jest doopczenie i to zmuszanie innuch do bycia cwelem, tak się nie robi

t
też

niedługo minie

o
ojej

chyba jesteś z PO - twój czas już niedługo minie

G
Gość

Czy tego wyborco kukiza chcialeś glosując na kukiza w wyborach prezydenckich ?
Chyba nie wierzyłeś w ruch jaki powstal a dziś wychodzi że to wszystko kit zresztą swiadcza o tym ostanie wypowiedzi kukiza w mediach jak on szalenie uwielbia kaczyńskiego jak zabiega o spotaknie.
Więc zastanówcie się wszyscy co głosowaliście czy dalej warto popierać kukiza ja twierdzę że NIE!!!

d
darek

polacy uwielbiaja nawiedzonych oszołomow ale zadnego z nich by do domu nie wpuscili ,to jakis sport narodowy-plucie na innych bez zabezpieczenia - to badzo proste byle nie poniesc odpowiedzialnosci a mozna dołozyc sasiadowi co ma lepsze auto

G
Gość

Paweł Kukiz przedstawił listę regionalnych reprezentantów swojego Ruchu. W województwie podlaskim Ruch Kukiza reprezentować będzie Romuald Bielewicz. Taki wybór nie spodobał się członkom białostockiego oddziału ruchu Zmieleni.pl, który o nominacji Bielewicza dowiedział się z internetu.

Białostoccy członkowie ruchu Zmieleni.pl – inicjatywy Kukiza, w ramach której przedstawiany jest postulat wprowadzenia jednomandatowych okręgów w wyborach do Sejmu – „pogratulowali” Bielewiczowi na Facebooku (autentyczność profilu potwierdziliśmy w Biurze Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych).

„Zmieleni” z Białegostoku dali do zrozumienia, że Bielewicz nie angażował się dotychczas w regionalną działalność ruchu obywatelskiego, który m.in. zbierał podpisy osób popierających kandydaturę Kukiza na urząd prezydenta.

– Pawle, a Tobie bardzo dziękujemy, że dowiadujemy się o tej nominacji z "internetów". Wszak walczymy o "podmiotowość obywatela" i przeciwko partiokracji oraz systemom wodzowskim – napisano w facebookowym komunikacie.

G
Gość

Mogę się założyć o dużą kasę że na dziś już po referendum żadne 50%+1 nie pójdzie a dalej takie teksty b edzie walka o próg wyborczy.
Marny z pana polityk a nawet muzyk taki sobie.

n
najnowszy :

CBOS: w wyborach do Sejmu PiS - 36 proc.; PO - 29 proc.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, 36 proc. wyborców poparłoby PiS, 29 proc. - PO - wynika z najnowszego badania CBOS. 11 proc. poparcia zyskałby komitet wyborczy Pawła Kukiza. Pozostałe partie znalazłyby się poza Sejme

M
Marek Sternicki

Jarosław Kaczyński obrał doskonałą strategię propagandową. Postarał się zastosować tzw. kamuflaż władzy. Na czym to polega. Otóż ośrodek władzy w osobie J. Kaczyńskiego i jego najbliższych jastrzębi zdaje sobie sprawę z tego że ich popularność w społeczeństwie jest niska, a obawy w społeczeństwie że będą po wyborach sprawować władzę duża co pokazują ostatnie badania prof. Norberta Maliszewskiego.
Na pytanie "A jakiego układu sprawowania po najbliższych wyborach parlamentarnych
Ty osobiście boisz się najbardziej? 44 % ankietowanych odpowiedziało że PIS-u.
O tym p. Kaczyński wie doskonale, dlatego:
1. Sam nie startował na urząd prezydenta - wybrał Dudę
2. Nie polecał żadnego ze swoich "jastrzębi" na stanowisko premiera - wybrał p. Szydło.
Ale czy to wszystko? Nie. Ten dobry strateg zastosował jeszcze jeden wybieg w ramach kamuflowania ośrodka władzy. Jest nim utworzenie z pomocą Kukiza kolejnego tworu - zespołu, jak się nazywa w prakseologii, obozu podporządkowanego Kaczyńskiemu, ale jednocześnie przy zachwianiu skrytości tzn nie ujawnianie zamierzeń i ośrodka władzy zarówno przed przeciwnikiem politycznym, przed członkami własnego obozu (elektoratu) jak też przed zwolennikami Kukiza. To może być bardzo sprytna strategia, postrzegana przez prakseologów jako bardzo skuteczna. Przypomnę choćby z dziedziny walk propagandowych dywersyjna rozgłośnie radiową "Gustav Siegfried Eins" udająca organ niemieckich opozycyjnych kół wojskowych w rzeczywistości wymyślona i prowadzona przez Seftona Delmera i Donalda MacLachana z wywiadu marynarki brytyjskiej.

Szczegółowa analiza składu najważniejszych decydentów w obozie Kukiza pokazuje że nitki prowadzą do Kaczyńskiego. Większość ludzi Kukiza jest powiązanych z PIS.
Istnieje więc duże prawdopodobieństwo że jest to twór powołany w celu uzbierania (zabrania) części elektoratu od PO, SLD i innych partii do Kukiza. Znamienny jest też fakt że Kukiz nie ogłasza programu wyborczego. Hasło "zmiana" jest wystarczające dla elektoratu który gotowy skoczyć na główkę do mętnej i nieznanej wody niż bezpośrednio glosować na PIS PO czy SLD.
Ale tu wyborców Kukiza może czekać niespodzianka, że po wyborach ten okręt zrzuci piracką flagę i na maszt wciągnie flagę PIS po przez przejście większości posłów w szeregi PIS dosłownie lub jako zakamuflowany zespół kooperacyjny wspierający projekty PIS.

W historii walk dyktatury z podziemiem poznaliśmy wiele przykładów tworzenia przez dyktatorów zakamuflowanych organizacji mających za zadanie zwabienie desydentów i przeciwników dyktatury aby nad nimi zapanować i drogą manipulacji wykorzystywać ich do własnych zakamuflowanych celów lub 'unieszkodliwić".

Czy teraz też tak jest? Powyższe wywody to tylko moje odczucia i hipotezy. Ale warto na zimne dmuchać i sprawdzać. Bo nie muszę mieć przecież racji.

G
Gość

Polacy nie lubia chodzić na glosowania tymbardziej na referenda ludzie to musi iść ponad 16 milionów polaków w takie cuda nie wierzę,
Przekonacie się po co ten cały zamęt !!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3