Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ludzie zasłużeni dla gminy Zielonki otrzymali wójtowskie śledziki. Przyznano 14 nagród

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Doroczna impreza z podsumowaniem ostatnich inwestycji, promocji gminy, działań społecznych, imprez i zabaw dobyła się w Zielonkach. To tradycyjny Śledzik u wójta, który jest organizowany od 24 lat. Szef gminy Bogusław Król przyznał w tym roku 14 nagród-śledzików, to forma podziękowań za współpracę i troskę o gminę dla instytucji i osób mieszkających tutaj, ale także dla tych, którzy wspierają Zielonki z zewnątrz.

W tym roku zieloneccy samorządowcy docenili strażaków i pracowników gminnego przedsiębiorstwa za sprawne opanowanie pożaru szkoły, społeczników za zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnych środowisk, za promowanie i reprezentowanie gminy w konkursach, kultywowanie zwyczajów i przypominanie o historii, a także wspieranie samorządu podczas prowadzonych inwestycji.

- W tym roku mamy dodatkową niespodziankę dzisiejszego święta - mówił podczas gali Śledzika Bogusław Król, wójt Zielonek. Informacje o niespodziance intrygowały gości. Tym bardziej, że na halę sportową, w której odbywała się impreza wniesiono duży, symboliczny klucz. Okazało się, że ta niespodzianka, to oficjalne otwarcie nowego skrzydła Zespołu Szkół w Zielonkach z salami dydaktycznymi, salą widowiskową oraz basenem.

Po poświęceniu nowego obiektu goście z gminnej imprezy udali się do szkoły, żeby zwiedzić nowy obiekt, a przede wszystkim zobaczyć szkolny basen, jeden z trzech, które będą w gminie. Z basenu zieloneckiego dzieci zaczęły już korzystać w ramach zajęć wf. Kolejny jest już wybudowany w Bibicach i jeszcze w tym roku szkolnym zostanie otwarty. Natomiast trzeci basen gmina zamierza budować wraz z nową szkołą w Przybysławicach.

Tegoroczni laureaci nagrody- śledzika

1. Ekipa gospodarcza Referatu Gospodarki Komunalnej UG Zielonki: Maciej Skwara i Marek Rajtar, to strażacy-ochotnicy, którzy wraz z Tomaszem Durą, pracownikiem Przedszkola Samorządowego w Zielonkach szybko zareagowali na pożar wentylatora w zieloneckiej szkole, dzięki czemu nie doszło do pożaru. Otrzymali Śledzika za profesjonalizm, czujność, dbałość o bezpieczeństwo innych, w tym najmłodszych mieszkańców gminy.

2. Helena Wiśniewska, wieloletnia radna gminy Zielonki, pełniąca w latach 2014-2018 funkcję przewodniczącej komisji budżetowej Rady Gminy. Doceniona za pracę w samorządzie na rzecz gminy i sołectwa Przybysławice, z gratulacjami za zdobycie największej liczby głosów w plebiscycie Gazety Krakowskiej "Samorządowiec Małopolski" spośród radnych gminy Zielonki VII kadencji.

3. Szczep Zielony Chorągwi Krakowskiej ZHP z komendantem Agnieszką Sosnowską. Nagrodzony za nieocenioną pomoc związaną z wolontariatem przy organizacji wielu wydarzeń w gminie, za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników imprez, prężną działalność harcerską, w tym wychowawczą młodzieży, promocję gminy poprzez organizację w 2018 roku inauguracji roku harcerskiego Chorągwi Krakowskiej m.in. na terenie gminy Zielonki.

4. Koło Przyjaciół Brzozówki – na ręce przewodniczącej Karoliny Kmiecik-Jusięgi. Docenione za 10-letnią działalność na rzecz Brzozówki i gminy Zielonki, reprezentowanie gminy w konkursach kulinarnych i świetne uzyskane w nich wyniki, za pomysłowe inicjatywy na rzecz mieszkańców Brzozówki w każdym wieku, za współpracę z instytucjami gminnymi, w tym szkołą w Korzkwi.

5. Reprezentacyjna Orkiestra „Wola” przy OSP w Woli Zachariaszowskiej i jej kapelmistrz Lech Wnuk. Nagroda za 25 lat działalności artystycznej, reprezentowanie gminy w kraju i za granicą, wysoki poziom potwierdzony w konkursach, rozwijanie umiejętności muzycznych dzięki realizacji projektów grantowych, integrację mieszkańców Woli Zachariaszowskiej, skuteczne zachęcanie młodzieży do edukacji muzycznej.

6. Profesor Mirosław Herbowski, inicjator festiwalu Muzyczna Korzkiew. Otrzymał Śledzika za 40-lecie działalności artystycznej, promowanie muzyki na scenach całego świata przy jednoczesnym pamiętaniu o małej ojczyźnie - gminie Zielonki – i angażowanie rodziny, przyjaciół i sąsiadów w rokrocznie organizowany Letni Festiwal Muzyczny Korzkiew.

7. Anna Madej, członkini Koła Gawędziarzy i Śpiewaków z Grębynic, dwukrotna zwyciężczyni konkursu Godki Krakowskiej. Doceniona za reprezentowanie gminy Zielonki i propagowanie kultury ludowej gminy i kultywowanie podkrakowskiej gwary, za humor i talent do wprawiania słuchaczy w dobry nastrój.

8. Maria Wroniewicz-Rams, członkini stowarzyszenia „Perła Pękowic”. Otrzymała nagrodę za publikację „Z biegiem lat, z biegiem Prądnika, czyli ze wspomnień Pucheroka” wydaną w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości, za przypomnienie o historii małej ojczyzny, gminy Zielonki, promowanie gminy i młodych adeptów plastyki, a także za inicjowanie wydarzeń realizowanych w stowarzyszeniu i zdobywanie na nie środków.

9. Kasper Jakubowski i fundacja Dzieci w naturę. Śledzika przyznano za przybliżanie mieszkańcom gminy zalet półdzikiego skweru na Marszowcu w Zielonkach, zachętę do spędzania czasu z rodziną na łonie przyrody, działań ekologicznych, dbania o naturę, uatrakcyjnienie promocji projektu wymiany pieców w gminie Zielonki podczas pikniku 13 października 2018 r.

10. Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach za projekt „Zjednoczeni w Niepodległej”, na które uzyskało 60 tys. zł dofinansowania za przypomnienie, że odzyskanie niepodległości przez Polskę 100 lat temu oznaczało dla mieszkańców dzisiejszej gminy Zielonki, żyjących wcześniej w dwóch zaborach, zjednoczenie w wolnej Polsce w różnorodny i atrakcyjny sposób, m.in. poprzez dwie gry terenowe, rajd rowerowy, ścieżkę edukacyjną, książeczką dla dzieci i koncert patriotyczny oraz z okazji i 40-lecia działalności na rzecz kultury w gminie Zielonki.

11. Jurajska Kapela Folklorystyczna Gminy Zielonki. Nagrodzona za reprezentowanie gminy podczas wydarzeń folklorystycznych, w paradach i konkursach, kultywowanie tradycji stroju krakowskiego i tradycyjnej krakowskiej muzyki, współpracę z młodzieżą poprzez akompaniowanie zespołowi Folklove.

12. Lemtech Konsulting – na ręce prezesa Zbigniewa Jędrzejewskiego - za profesjonalne i skuteczne przygotowanie dokumentów aplikacyjnych oraz dokumentów związanych z rozszerzeniem trzech projektów wodociągowo-kanalizacyjnych Gminy Zielonki, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej tj. Gospodarka ściekowa Gminy Zielonki-kanalizacja w zlewniach rzek Prądnik, Bibiczanka i Rozrywka oraz Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki - III i IV etap. Łączna wartość projektów to 91 mln zł.

13. Stowarzyszenie Metropolia Krakowska na ręce dyrektora biura Daniela Wrzoszczyka, za pomoc przy realizacji projektów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, działania integracyjne, współpracę gmin w ramach Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego.

14. Tadeusz Trzmiel – prezes zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego, za wieloletnią współpracę z gminą Zielonki w czasie sprawowania funkcji wiceprezydenta miasta Krakowa. Ostatnio w ramach stowarzyszenia Metropolia Krakowska, a wcześniej polegającą m.in. na połączeniu sieci wodno-kanalizacyjnej gminy Zielonki z siecią w Krakowie, współpracę w dziedzinie publicznego transportu aglomeracyjnego oraz przychylność dla rozwoju połączeń drogowych na styku gminy i miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski