Łukasik zdeklasował

ART
KOLARSTWO. Zawodami w Wiśle rozpoczęła się rywalizacja w Pucharze Polski w zjeździe. W kategorii elita inaugurację wygrał Sławomir Łukasik z Wieliczki (FroPro).

Zmagania (zaliczane także do cyklu Downhill Contest) miały bardzo mocną i liczną obsadę. Na starcie stanęli także Czesi, Słowacy, Łotysze i Austriacy, łącznie rywalizowało ponad 350 osób w kilku kategoriach! Uczestnikom plany pokrzyżowała nieco aura. Treningi na zmodyfikowanej trasie na Stożku odbywały się przy pięknej, słonecznej pogodzie, zaś właściwe zawody - na mokrej po deszczu nawierzchni, we mgle i zimnie.

Łukasik, najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu - mistrz kraju i zdobywca PP, w Wiśle zdeklasował rywali. W finale elity (w tej grupie było aż 67 zawodników) kolejnego z przeciwników, Słowaka Macieja Knapeca, wyprzedził aż o 7,31 s. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył najbardziej utytułowany w ostatnich latach Polak, Maciej Jodko (MTB Team RMF FM Rockstar Energy Drink Kraków) - 7,39 s za zwycięzcą. Za "pudłem" znaleźli się dwaj kolarze z Myślenic: 4. był Michał Śliwa (Dębnicki Emes Racing Kraków), a 5. Mikołaj Wincenciak (Biotop Myślenice).

W innych kategoriach zawodnicy z Krakowa też uplasowali się w czołówce. Najlepiej spośród nich spisał się Damian Staśko, który zwyciężył w hobby junior (kolejnego z rywali wyprzedził o 3,85 s). W hobby hardtail 5. lokatę wywalczył Maciej Sztorc, taki sam wynik w masters II uzyskał Krzysztof Gargas.

W elicie pań zwyciężyła Czeszka Jana Bartova, a z polskich zawodniczek najlepsza była Justyna John (Airbike Lolka Team) - 4. lokata.

Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się 18-19 maja w Koninkach.