Łukasz Czapla umie dobrze strzelać nie tylko z karabinu

Strzelectwo. Zawodnicy z krakowskich klubów pokazali się z dobrej strony podczas zawodów klasyfikacyjnych we Wrocławiu (Memoriał Leopolda Kałuży).

Tradycyjnie odbyły się dwa strzelania w danej konkurencji: najpierw w pełnej formule, czyli część eliminacyjna i finał (w nim stopniowo odpadają zawodnicy z najgorszym w danym momencie wynikiem), a następnie w podstawowej - tylko pierwsza część.

W inauguracyjnej próbie świetny start w pistolecie pneumatycznym zanotowała Elżbieta Szwed (Wisła). Z 7. wynikiem (371 pkt) dostała się do finału, a w nim uplasowała się na 2. pozycji (191,2, przegrała z Katarzyną Bielkiewicz z Kalibra Białystok). W drugim strzelaniu nie poszło już tak dobrze, 362 pkt dało 11. lokatę.

Dobrze zawody rozpoczął Łukasz Czapla (Wawel). Wielokrotny mistrz świata w strzelaniu z karabinu do ruchomej tarczy (m.in. złoto zdobył w tym roku) równoległe trenuje konkurencje pistoletowe, a we Wrocławiu w „pneumatyku” zaliczył jeden z lepszych występów w tej broni. Rundę zasadniczą ukończył na 3. pozycji (375 pkt), w finale uplasował się na takiej samej pozycji. Później jednak tak dobrze nie było - dopiero 12. lokata. Równą formę zaprezentował jego klubowy kolega Rafał Blasczok - najpierw był 4. w finale (8. w rundzie zasadniczej), a w drugiej próbie uplasował się na 2. pozycji (573 pkt, przegrał z Wojciechem Knapikiem z Zawiszy Bydgoszcz).

W karabinie pneumatycznym seniorów Marcin Królikowski (Wisła) zajął 9. i 4. miejsce (do podium brakło mu tylko 0,1 pkt), a Elżbieta Smolik (HTS LOK) była 8. w drugim strzelaniu.

W karabinie juniorów troje krakowian było w czołówce. Wśród mężczyzn Krzysztof Wojewoda (Wisła) był 4. i 6. W gronie kobiet Izabella Twardosz (HTS LOK) zajęła 6. (wygrała kwalifikacje) i 7. miejsce, a Magdalena Hachlica (Wisła) - 5. i 10.