Łyżwiarze szybcy z Podhala w krajowej czołówce

Młodzi łyżwiarze szybcy rywalizowali w Sanoku w finale cyklu Ogólnopolskie Zawody Dzieci - Otto Ice Challenge. W czołówce nie zabrakło reprezentantów podhalańskich klubów.

W klasyfikacji generalnej najwyżej z zawodników z naszego regionu znalazła się Liwia Kubin (SNPTT 1907 Zakopane). W rankingu sezonu wśród 11-latek przypadła jej 2. lokata (23 pkt), o 2 pkt za Julią Romanek (Zryw Słomczyn). Ta rywalka w finałowych zawodach w Sanoku uplasowała się w wieloboju na 3. pozycji, tuż przed Kubin. Nasza panczenistka zajęła 4. i 3. miejsce na 500 m, a na 100 m była 2.

Wśród 12-latków na 6. pozycji łącznie sklasyfikowany został Maksymilian Rzepka (SNPTT). W finale pokazał się z bardzo dobrej strony, zajmując w wieloboju 3. lokatę. W tej grupie 4-krotnie ścigano się na 500 m, a nasz zawodnik trzy razy był trzeci, raz 4.

W kategorii 14 lat 6. miejsce zajęła Urszula Mrugała (Poroniec Poronin). W finałowych zawodach była 3. i 9. na 500 m oraz dwukrotnie 4. na 1000 m, a w wieloboju zajęła 6. lokatę. W gronie 13-latek 8. w „generalce” jest Weronika Cudzich (SNPTT).

W punktacji 13-latków sezon na 9. miejscu ukończył Szymon Gąsienica-Roj, który w Sanoku zajął 7. lokatę w wieloboju. Wśród 15-latków 10. łącznie był Wojciech Popłonyk, podobnie jak Bartłomiej Walkosz (wszyscy SNPTT) w kat. 14 lat.