Maciej Wcisło (Wiślanie): To jest bramka drużyny, nie tylko moja [WIDEO]

Tomasz Bochenek
Maciej Wcisło (Wiślanie Jaśkowice)
Maciej Wcisło - w obu przypadkach zagrywając piłkę głową - zaliczył asystę przy pierwszym golu, a drugiego sam zdobył w wygranym przez Wiślan Jaśkowice 2:1 meczu z MKS Trzebinia. - Bramka na pewno cieszy, ale to jest bramka drużyny, nie tylko moja. Cały mecz pracowaliśmy na zwycięstwo - powiedział 29-letni napastnik.

O pierwszej połowie, w której lepiej prezentowali się goście, Wcisło mówił: - Myślę, że Trzebinia dobrze rozpracowała nasz zespół, trener drużyny przeciwnej dobrze ustawił zawodników w stosunku do nas i ciężko było nam rozgrywać piłkę, a w powietrzu przegrywaliśmy, Trzebinia trochę nas zdominowała. W drugiej połowie my przestawiliśmy się na inną grę i dało to ewidentny efekt. Nie tylko w postaci goli, ale sytuacji bramkowych, dużo więcej ich stwarzaliśmy.

Wiślanie prowadzenie objęli w 70 minucie (gola zdobył Marcin Morawski), jednak goście nie odpuścili, wyrównali błyskawicznie. - Przypadkowo stracona bramka po rzucie wolnym - stwierdził Wcisło. - Na pięć minut Trzebinia trochę nas zepchnęła, ale później walczyliśmy do końca o zwycięstwo i udało się strzelić.

Bramka zdobyta w 89 minucie była piątą w tym sezonie zdobytą przez zawodnika, który w drużynie Wiślan ma najdłuższy staż. Przyszedł do klubu, gdy ten zaczynał występy w klasie okręgowej. Teraz zespół, będący debiutantem w III lidze, zajmuje w niej 5. miejsce, z dorobkiem 29 punktów. Za tydzień rozegra ostatni, 17. mecz w rundzie jesiennej - z Sołą w Oświęcimiu.

- Jak zawsze po awansie gramy o utrzymanie i jak zawsze jesteśmy w czubie tabeli, to już w Wiślanach jest standardem - skomentował z uśmiechem Maciej Wcisło. - Chcemy po ostatnim meczu mieć oczywiście 32 punkty. Ale jak będzie 30, to myślę, że też wszyscy będą w klubie zadowoleni.

Autor: Tomasz Bochenek