Maja Rudka idzie w ślady Kingi Ociepki

Maja Rudka idzie w ślady Kingi Ociepki

(PAN)

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wspinaczka sportowa. W Kaliszu rozegrano mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w boulderingu (wspinanie bez zabezpieczenia liną).
Maja Rudka z Korony

Maja Rudka z Korony ©Fot. archiwum klubu

Mistrzynią kraju została Maja Rudka z krakowskiej Korony, która była jedyną krakowianką w finałach. Tydzień wcześniej 15-letnia zawodniczka pewnie zwyciężyła w pierwszej edycji Pucharu Polski juniorów w konkurencji na prowadzenie, rozegranej w Tarnowskich Górach.

- Pamiętam dokładnie, jak Maja zaczynała swoją przygodę ze wspinaczką - mówi trener sekcji wspinaczkowej Korony Maciej Oczko. - Na trening przyprowadził ją tata, wielki miłośnik górskich wycieczek. Już po pierwszych zajęciach wiedziałem, że to będzie ogromny talent. Ma budowę ciała dokładnie taką, jaką powinny mieć dziewczęta w tej dyscyplinie sportu, do tego kocha góry i wspinanie - dodaje.


Maja Rudka będzie startować we wszystkich krajowych zawodach, czekają ją też zawody Pucharu Europy w Austrii i Turcji oraz mistrzostwa świata w Bad Mitterndorf. Przed laty międzynarodowe sukcesy w młodzieżowych kategoriach wiekowych odnosiła Kinga Ociepka.

- Jeśli chodzi o konkurencję na prowadzenie, to jesteśmy najlepszym klubem w Polsce, a w boulderingu i na czas w ścisłej czołówce - mówi Oczko. - Naszym największym kłopotem jest brak odpowiednich warunków do treningów. Nasza sala wspinaczkowa jest w opłakanym stanie. Gdy przychodzi czas na końcowe przygotowania do międzynarodowych imprez, nasi reprezentanci jeżdżą do Bad Mitterndorf, aby potrenować w odpowiednich warunkach. To cud, że w takich okolicznościach odnosimy takie wyniki - dodaje Oczko.

Oprócz Rudki działacze sekcji wielkie nadzieje wiążą z Piotrem Schabem, mistrzem Polski i trzecim zawodnikiem ubiegłorocznej edycji Pucharu Europy juniorów.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo