Maja Włoszczowska blisko podium Pucharu Świata

Maja Włoszczowska
Maja Włoszczowska Kross Racing Team
Zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Lenzerheide Maja Włoszczowska ukończyła na 5. pozycji. Wygrała Szwedka Jenny Rissveds.

Dla zawodniczki Kross Racing Team była to okazja do rewanżu za niedawne MŚ w Novym Mescie, na których straciła medal z powodu defektu na ostatnim okrążeniu i ostatecznie była 4. W Szwajcarii też nie udało się stanąć na podium wyścigu elity, zabrakło 1.53 min. Do zwycięskiej Rissveds Polka straciła natomiast 3.25 min.

Szwedka wygrała pewnie, o 1.08 min wyprzedziła mistrzynię świata, Dunkę Annikę Langvad. Listę medalistek uzupełniła Jolanda Neff (Szwajcaria), a przed naszą "góralką" znalazła się jeszcze Czeszka Katerina Nash. W klasyfikacji PŚ prowadzi Langvad, Włoszczowska jest 12.

Wyścig męskiej elity w Lenzerheide wygrał - po raz trzeci w tym sezonie (na 4 eliminacje PŚ) - Szwajcar Nino Schurter. Mistrz świata wyprzedził Francuzów Juliena Absalona oraz Maxime'a Marotte'a. Jedyny Polak w stawce, Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), był 61. W "generalce" nasz kolarz jest 56., prowadzi Schurter.

Materiał oryginalny: Maja Włoszczowska blisko podium Pucharu Świata - Gazeta Krakowska