AS
Radosław Majdan trenuje ponownie z Pogonią Szczecin i pojechał z tym zespołem na obóz do Wisły. Czy jednak grać będzie w tym sezonie w Pogoni? - tego nie wiadomo. Jego menedżer szuka mu nadal klubu w Turcji lub w którymś z zachodnich klubów europejskich.

Transferowe lato

Czerwiec gra i strzela gole

Ryszard Czerwiec po wyleczeniu kontuzji gra już w Garbarni Szczakowiance i strzela gole. Były piłkarz Wisły zdobył zwycięskiego gola w meczu z Hajdukiem Split (1-0). Mecz rozegrano w Austrii, gdzie ćwiczą oba zespoły. Czerwiec grał 65 minut. W zespole z Jaworzna wystąpili jeszcze dwaj piłkarze krakowscy (ostatnio Hutnik), na stoperze Tomasz Księżyc i od 54 minuty napastnik Krzysztof Przytuła.

4 wiślaków w Zagłębiu

Piłkarze Zagłębia Lubin przebywają na treningach w Niemczech. W sparingowym meczu przegrali z beniaminkiem II Bundesligi - Eintrachtem Brunszwik 2-3 (0-2). Trener Adam Nawałka wystawił dwie jedenastki. Lepiej spisywał się zespół grający po przerwie, grało w nim czterech byłych piłkarzy Wisły - w obronie Bogdan Zając i Marek Zając, w pomocy Grzegorz Niciński, w ataku Olgierd Moskalewicz. Grał też po przerwie pozyskany z Pogoni Szczecin - Paweł Drumlak.

R. Baggio nadal z Brescią

Roberto Baggio podpisał 2-letnią umowę z Brescią. Najlepszy piłkarz Europy i świata w 1993 roku, po kontuzji kolana rozważał możliwość zakończenia kariery. Jednak w pierwszej połowie roku odzyskał formę i kibice zaczęli go nakłaniać do kontynuowania gry w piłkę. 34-letni Baggio zapowiada, że zdobędzie we włoskiej lidze 200 bramek. Jak dotąd strzelił 181 goli. Z piłkarzy grających we włoskiej ekstraklasie jest liderem (178 goli ma w dorobku Argentyńczyk Gabriel Batistuta).

Inamoto w Fulham,

Suzuki w Genku

23-letni reprezentant Japonii Junichi Inamoto został na rok wypożyczony z Gamba Osaka do Fulham. Wcześniej piłkarz ten był zawodnikiem innego angielskiego klubu Arsenalu, ale nie wywalczył miejsca w podstawowym składzie. Inny japoński piłkarz, też reprezentant kraju Takayuki Suzuki przez najbliższy rok będzie grał w belgijskim Racingu Genk. (AS)