Majówka z mandatami. Długi weekend na drogach pod kontrolą policji

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Fot. KPP Kraków
Ponad 170 pojazdów skontrolowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podczas majowego, długiego weekendu. Ujawnili w tym czasie 130 wykroczeń w ruchu drogowym. Nałożyli 90 mandatów karnych, a pięciu kierujących straciło prawo jazdy.

FLESZ - Zmiany dla kierowców od lipca 2020 r.

Akcję na drogach powiatu krakowskiego policjanci rozpoczęli w czwartek 30 kwietnia. Jak informuje podkom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w trakcie kontroli mundurowi zatrzymali dwóch kierujących po spożyciu alkoholu. Pięciu kierujących straciło prawo jazdy, z czego czterech za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km na godzinę w terenie zbudowanym.

Mundurowi zatrzymali też 11 dowodów rejestracyjnych, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów. Z kolei w jednym z pojazdów policjanci ujawnili cofnięty licznik, co jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 5 lat więzienia.

W wyniku ujawnionych naruszeń policjanci nałożyli 90 mandatów karnych, a w pozostałych przypadkach zastosowali pouczenia. W długi weekend majowy na drogach powiatu krakowskiego odnotowano też pięć kolizji drogowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Za samo przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym nie powinno się z automatu tracić "prawka', tym bardziej, że często te obszary zabudowane są głupio wyznaczane na granicach administracyjnych miast, choćby tam nie było ani jednego domu. Powinno być określone, kiedy można wyznaczyć obszar zabudowany - powinny być równocześnie spełnione następujące dwa warunku: 1. obszar musi znajdować się w granicach miejscowości, 2. w odległości nieprzekraczającej 15 m. od pasa drogowego muszą znajdować się przynajmniej 3 budynki (altana działkowa czy kiosk to nie budynek).

Poza tym, takie odbieranie "prawek" powinno yć dopuszczalne tylko wtedy, gdy oprócz przekroczenia szybkości o co najmniej 50 km/h na obszarze zabudowanym kierowca popełni także inne - poważniejsze wykroczenie, np. wymusi pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu, wjedzie na czerwonym świetle, jedzie "pod prąd". Gdyby wszyscy stosowali się do ograniczeń prędkości, wcale nie wyeliminwoałoby się potrąceń pieszych a już na pewno zwiększyłby się SMOG. To tramwaje powinny jeździć powoli i tylko tramwaje.

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie