Małopolanie na podium u Langa

(ART)
Kolarstwo górskie. Trzecia eliminacja popularnego cyklu, Skandia Maraton, rozegrana została w Bytowie. Na Pomorzu z dobrej strony pokazali się kolarze z Małopolski.

Na starcie stanęło 1000 kolarzy, którzy jechali na trzech dystansach (a także w pokazowej paradzie rodzinnej). Wydarzeniem był występ głównego organizatora, Czesława Langa, który na średniej trasie (medio, 63 km) uplasował się w kategorii M5 na 4. pozycji.

Na najdłuższym dystansie, grand fondo (91 km) w czołówce uplasowali się Małopolanie. Najszybsza wśród kobiet okazała się Karolina Kozela z podkrakowskich Balic (Cyclo Trener Team). Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że była to także eliminacja Pucharu Polski w maratonie (dla zawodników z licencja PZKol).

W gronie mężczyzn na podium PP uplasował się Dariusz Batek z Zatora (Sante BSA Whistle Team), który do mety dotarł 4., ale w pucharowej klasyfikacji był 3. Zwycięzca całego wyścigu, weteran Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), nie było bowiem brany pod uwagę. Przed Batkiem znaleźli się też: Mariusz Kowal i Patryk Piasecki (obaj JBG-2).

Na grand fondo pojechał także Bogusław Ostrowski (KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team Tarnów), okazując się najlepszy w najstarszej kategorii, M5. Z tej ekipy ze zwycięstwa w Bytowie cieszyć się mógł także Jacek Chmielarczyk w grupie M3 na najkrótszej trasie (mini, 35 km).