Małopolanie z Pucharem Polski

(ART)
Narciarstwo alpejskie. Trzema zawodami w trzy dni zakończyły się zmagania w młodzieżowym Pucharze Polski.

W Jurgowie rywalizowano w mistrzostwach TZN, kolejno w slalomie gigancie i slalomie, a następnie w Suchem – w slalomie o Puchar WKN Warszawa.

W pierwszej imprezie zabrakło Szymona Bębenka (Gondola Krynica), który już wcześniej zapewnił sobie triumf w klasyfikacji końcowej juniorów B. Przypieczętował go wygraną w Suchem, a w PP zwyciężył we wszystkich swych 9 startach. Trzeci w „generalce” był Wiktor Apola (Magura P&P Gorlice), kończąc sezon kolejno 2., 13. i 6. miejscem. W czołówce znalazł się też Jan Guziak (Firn Zakopane), 5. w klasyfikacji (wygrał slalom w Jurgowie).

Wśród juniorek C rewelacyjnie na finiszu sezonu spisała się Karolina Pieprzak (Szkoła Mistrzów Nowy Targ), zwyciężając trzykrotnie. Triumfowała też w końcowym rankingu, wyprzedzając Julię Włodarczyk (Narciarnia Nowy Sącz), która w ostatnich zawodach cyklu zajęła 6., 2. i 3. lokatę.

W juniorach C najlepiej z zawodników z naszego województwa spisali się reprezentanci Siepraw-Ski. Drugie w punktacji był Norbert Wróbel, a 3. Michał Michalik; wygrał Jakub Matulka (MKN Gliwice). W juniorkach B najwyżej z Małopolanek uplasowała się Paula Tylek (Narciarnia), na 5. pozycji w rankingu (w ostatnich startach oba slalomy ukończyła na 2. miejscu). Zwyciężyła Daria Krajewska (Beskidy Bielsko-Biała).