Małopolska liga juniorów

PAN
Grzegorczyk 22, 0-2 Biegajło, 0-3 Witek 52, 0-4 Bogacz 73 (z wolnego). Sędziował: Jerzy Ogorzelec z Dąbrowy Tarnowskiej. Żółta kartka: Grzegorczyk.

Metal Tarnów - Cracovia 0-4 (0-2)

Cracovia: Zachariasz - Suślik (72 Pietruszka), Stępiński, Witek (80 Boni), Dobosz - Kolasa (70 Nowak), Biegajło, Bogacz, Gajewski (65 Pamuła) - Kubal (55 Dors), Grzegorczyk (46 Wyroba).
   Mecz przez cały czas przebiegał pod dyktando piłkarzy Cracovii, którzy choć młodsi od przeciwnika potrafili narzucić mu swój styl gry i dominować od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Pierwsze dwie bramki zdobyli Grzegorczyk i Biegajło, którzy strzałami głową pokonali bramkarza Metalu. Tuż po przerwie Witek, strzelając w długi róg podwyższył rezultat, wynik ustalił ładnie uderzając z rzutu wolnego Bogacz.
   - Mogliśmy i powinniśmy wygrać mecz w wyższych rozmiarach, zwłaszcza w pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy sześciu stuprocentowych okazji bramkowych. W sumie jednak po ostatnich słabszych występach chłopcy rozegrali dobry mecz - powiedział trener Cracovii Robert Mazanek. (PAN)

Krakus Nowa Huta - Unia Tarnów 0-0

Sędziował Artur Hawryszko. Żołte kartki: Kubik, Frączyk, Inglot - Biel.
   Krakus: Różalski - Kracoń, Kubik, Kwitek (65 Budka), Frączyk - Rafalik (70 Markowski), Żak, Satora, Niedźwiedzki - Inglot, Przygodziński.
   Unia: Lisak - Gleń, Biel, Bartkowski, Kordela - Bogusz (88 Bartnik), Popiela, Juszczyk, Kubala - Orlik, Hajduk.
   Mecz porywającym widowiskiem nie był, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy jedyne zagrożenie stworzył Hajduk, ale w sytuacji sam na sam przegrał z Różalskim. O wiele ciekawsze widowisko było po przerwie. W 48 min Popiela uderzył tuż obok słupka, w odpowiedzi po strzale Przygodzińskiego z trudem odbił piłkę Lisak, a po uderzeniu Satory futbolówka przeszła tuż obok słupka. Krakus przeważał i stwarzał sporo dogodnych sytuacji, głównie dzięki ofensywnie grającym Przygodzińskiemu i Satorze. W 75 min Inglot dośrodkował z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi Budce, który przestrzelił z 2 metrów. Końcówka meczu należała do gości. W 80 min Hajduk strzelał z 7 metrów, ale Różalski odbił piłkę. Bramkarz Krakusa zaimponował zwłaszcza po tym, jak po dośrodkowaniu Popieli i strzale Bartkowskiego instynktownie odbił piłkę na róg. Najlepszą okazję dla tarnowian miał jednak w 86 min Bogusz, który będąc przed bramkarzem strzelił nad poprzeczką.
   W sumie po stojącym na miernym poziomie meczu padł zasłużony remis. W zespole Krakusa bardzo dobrze zagrali Różalski, Przygodziński i Satora, w ekipie gości najlepsze wrażenie zrobili Popiela i Hajduk. (PAN)

Dalin Myślenice - Dunajec Nowy Sącz 0-0

Sędziował Piotr Gajewski. Widzów 50.
   Dalin: Łapa - T. Suder, Kożuch, Pieterwas, Pilch - Stelmach, D. Suder, Bała (80 Obłaza), Święch - Marszalik, Zieliński (75 Zając).
   Piłarze Dalinu, prowadzeni przez Józefa Panusia, bardzo chcieli wzbogacić się o komplet punktów, ponieważ pojawiła się przed nimi szansa na utrzymanie w lidze. Mecz był bardzo zacięty, a gra toczyła się głównie w środku pola. Gospodarze na początku zawodów mieli okazję, aby objąć prowadzenie, ale nie wykorzystał jej Zieliński. W 84 minucie bliski szczęścia był D. Suder, ale po jego strzale piłka przeszła tuż obok słupka. (pan)

Wisła Kraków - Hejnał Kęty 17-0 (9-0)

1-0 Karwat 8 (karny), 2-0 Banaszkiewicz 9, 3-0 Metz 10, 4-0 Karwat 19, 5-0 Wójtowicz 22, 6-0 Gajek 23, 7-0 Banaszkiewicz 32, 8-0 Metz 38, 9-0 Metz 42 (z rzutu rożnego), 10-0 Surowiec 48, 11-0 Metz 51, 12-0 Karwat 73, 13-0 Surowiec 80, 14-0 Karnia 82, 15-0 Karnia 84, 16-0 Karwat 85, 17-0 Karwat 90.
   Wisła: Żmuda - Szymonik, Jacek (65 Stanisz), Zontek, Kowalski (55 Gąsienica) - Banaszkiewicz, Metz, Gajek (65 Karnia), Karwat - Pławiak, Wójtowicz (46 Surowiec).
   Cóż można napisać o meczu, w którym grała tylko jedna drużyna, a druga przyglądała się i nie robiła nic, aby przeciwstawić się rywalowi. Wisła w tym roku przewyższa wszystkie drużyny o kilka klas. Podopieczni Henryka Szymanowskiego grali młodszym rocznikiem, a mimo to rozgromili rywala bez litości.
   - My pracujemy i w każdym meczu gramy poważnie i do końca. Zdobyliśmy już sto bramek, a rozgrywki dopiero co przekroczyły półmetek, to oddaje różnice dzielące Wisłę od pozostałych rywali - powiedział po meczu trener Wisły Henryk Szymanowski.
   W innych meczach: Glinik Karpatia Gorlice - Garbarnia 0-0; Sandecja Nowy Sącz - Start Nowy Sącz 7-0 (3-0). Michalik 33, Owsianka 36, Basta 37, 58, Pazgan 48, 74, Szufryn 60; Unia Oświęcim - Hutnik - mecz przełożony. W meczach zaległych: Unia Oświęcim - Dunajec 1-1, Sandecja - Cracovia 1-0.

1. Wisła 17 51 100-9
2. Unia T. 17 32 45-26
3. Cracovia 18 32 32-21
4. Glinik 17 30 31-22
5. Krakus 17 29 16-10
6. Sandecja 18 28 41-26
7. Hutnik 16 27 52-26
8. Dunajec 18 27 26-21