Małopolska liga juniorów

PAN
Dunajec: B. Molek - M. Molek (80 Słowik), Jurczak, Sromek, Lachowski - Górka, Potoczek (20 Niemiec), Sowiński (82 Racoń), Bochenek - Mrowca, Filip (46 Mężyk).

DUNAJEC NOWY SĄCZ - BKS BOCHNIA 2-0 (0-0). 1-0 Niemiec 60, 2-0 Jurczak 80 (karny). Sędziował Bogusław Klimek. Żółte kartki: Serafin, Pączek, Faryński. Czerwona kartka Faryński 80.
   BKS: Pączek - Kowalski, Rachwalski, Faryński, Serafin - Jonak, Maślaniec (61 Grabski, 83 Błąkała), Leśniak, Kukla - Kędryna, Kolarz (46 Plewa).
   W 20 min boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Potoczek, ale Niemiec, który wszedł za niego, był autorem pierwszej bramki dla Dunajca. W 60 min piłkarz z Nowego Sącza wykorzystał błąd bramkarza BKS (nie złapał piłki po dośrodkowaniu) i skierował piłkę głową do bramki. Druga bramka dla Dunajca padła na 10 min przed końcem. Wtedy to został sfaulowany w polu karnym Bochenek i sędzia wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Jurczak. W drugiej połowie oddali inicjatywę Dunajcowi.
    (RCZ)
   CRACOVIA - WISŁA 3-2 (2-1). 0-1 Karwat 9, 1-1 Turecki 20 (karny), 2-1 M. Malec 35, 2-2 Rygielski 62 (karny), 3-2 Dors 81. Sędziował Piotr Wieczerzak. Żółte kartki: M. Malec - Surowiec, Banaszkiewicz, Kozuba. Czerwone kartki: M. Malec, Turecki - Wójtowicz, Kozuba, Banaszkiewicz. Widzów 200.
   Cracovia: T. Malec - Sadzik (60 Jamróz), Kasprzyk, Nowak, Socha - Bednarski (63 Kowalski), M. Malec, Cebula, Ciągwa - Turecki, Trebliński (67 Dors),
   Wisła: Zarychta - Zontek, Skrobowski, Stanisz, Gąsienica (22 Kalinowski) - Wójtowicz, Banaszkiewicz, Rygielski, Kozuba - Karwat, Skrzypek (60 Surowiec).
   Dramatyczne widowisko stworzyły obie drużyny w derbowym meczu. Początek należał do wiślaków, którzy w 9 min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rygielskiego i strzale Karwata objęli prowadzenie. Gospodarze po stracie bramki uporządkowali grę w środku pola i przeważali do końca tej części gry. W 20 min po faulu Skrobowskiego na Tureckim sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Nowak. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził M. Malec, który w sytuacji sam na sam strzelił silnie pod poprzeczkę.
   Po przerwie do zdecydowanych ataków ruszyli wiślacy i w 62 min dopięli swego, kiedy Rygielski pewnie wykorzystał rzut karny. W 75 min z boiska usunięty został M. Malec i atmosfera na i poza boiskiem zrobiła się bardzo nerwowa. Prowadzący mecz arbiter jeszcze cztery razy wyrzucał piłkarzy z boiska oraz pokazał dwie żółte kartki. Wynik spotkania ustalił rezerwowy Dors, który precyzyjnym strzałem zza lini pola karnego nie dał szans Zarychcie.
(PAN)
   HEJNAŁ KĘTY - UNIA TARNÓW 2-4 (1-0). 1-0 Majkuciński 20, 1-1 Fryś 52 (karny), 2-1 Klebański 61 (karny), 2-2 Bober 62, 2-3 Krauze 70, 2-4 Krauze 83. Sędziował: Witold Romanowski. Żółta kartka: Juszczyk.
   Hejnał: Olszewski - Raj (65 Anioł), Żurek, Strzeżoń, Łysoń - Majkuciński (80 Żużałek), Berestko (85 Tomala), Góral (82 Dyczek) - B. Chrapkiewicz, Bąba (60 Socha).
   Unia: Lisak - Bąk (86 Ł. Kordela), Fryś, Bartkowski, Popiela (63 Biel) - Krauze, Hajduk, Juszczyk, Bober - Bogusz (46 P. Kordela), Matras.
   Hejnał schodził na przerwę, prowadząc 1-0 po świetnym strzale Majkucińskiego w 20 min, który z ponad 20 metrów posłał piłkę do siatki. Jednak w drugiej połowie lepsi okazali się goście. Wyrównał w 52 min z karnego Fryś. Kęczanie co prawda znowu objęli prowadzenie po "jedenastce" w wykonaniu Klebańskiego w 61 min, lecz minutę później stracili jednak bramkę po celnym strzale Bobera. Prowadzenie dla Unii zdobył w 70 min Krauze, wykorzystując błąd bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk. Krauze również ustalił wynik spotkania w 83 min. Po rzucie wolnym z odległości blisko 30 metrów od bramki piłka odbiła się od jednego z obrońców, zupełnie myląc Olszewskiego.
(PIM)
   W innych spotkaniach: Dunajec Zakliczyn - Babia Góra Sucha Beskidzka 1-1 (1-0). Motak - Białko; Garbarnia - Wawel 2-0 (1-0). Szumny 2; Hutnik - Start Nowy Sącz 2-2 (0-1). Matuszewski, M. Nowak - Wańczyk, G. Nowak; Krakus Nowa Huta - Sandecja Nowy Sącz 0-2 (0-1). Gryboś, Noga; Okocimski Brzesko - UMKS Olimpic Kraków 1-4 (0-1). Bodura - Kopeć 2, Sitko, Chlebda.