Małopolska liga juniorów

PAN
Bramkarz Dalinu Kamil Wacławik (w żółtej bluzie) miał w II połowie meczu z Krakusem mnóstwo pracy FOT. ANDRZEJ WIŚNIEWSKI
JUNIORZY STARSI Krakus Nowa Huta - Dalin Myślenice 4-3 (1-3)

1-0 Biela 1, 1-1 Madej 28, 1-2 Nowak 30, 1-3 Kostruch 35, 2-3 Kok 53 karny, 3-3 Biela 75, 4-3 Kok 83 karny.

Sędziował Radosław Wilk. Żółta kartka Burkat. Czerwona kartka: Burkat.

Krakus: Michalec - Kopyść, Tabor, Kuligowski, Gołdyn - Biela, Udziela, Kok, Ryszawry (80 Groeger) - Piwowarczyk, Fudali (88 Kotwica).

Dalin: Wacławik - Jamka, Burkat, Słonina, G. Bałucki (46 Zaczek) - Madej, Michalik, Ogrodny (85 Kolbiarz), Kostruch (86 Senderski) - Górka (46 E. Bałucki), Nowak (70 Pyzio).

Mecz na dobre się nie rozpoczął, a Krakus już prowadził. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Biela i piłka wylądowała w "okienku" bramki Wacławika, który był zdecydowanie źle ustawiony. Wydawało się, że gospodarze sprawują kontrolę nad wydarzeniami na boisku, kolejną okazję bramkową miał w 5 min Piwowarczyk, z którego strzałem poradził już sobie jednak bramkarz Dalinu.

Od 20 minuty gra przeniosła się na przedpole gospodarzy - i Dalin szybko strzelił trzy bramki. Pierwsza z nich padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michalika i strzale głową Madeja, po którym piłka, zdaniem sędziego asystenta, przekroczyła linie bramkową. Dwie minuty później goście wywalczyli rzut wolny, który po mistrzowsku wykonał Nowak, posyłając piłkę w samo "okienko". Młodzi gracze Krakusa nie zdążyli się pozbierać, a stracili kolejną bramkę, po bardzo przytomnym uderzeniu Kostrucha pod poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy groźnie uderzył z dystansu Kok, ale Wacławik zdołał odbić piłkę na róg. Piłkarze Dalinu mieli jeszcze kilka okazji, aby zdobyć kolejne bramki, ale ich nie wykorzystali.

Druga połowa toczyła się niemal wyłącznie na połowie gości. Podopieczni Tomasza Szarlińskiego dosłownie dwa razy zagościli pod bramką Krakusa, tak trudno było im wyjść z własnej połowy. Goście bronili się skutecznie, ale w 53 minucie przypadkowo ręką zagrał w polu karnym jeden z myśleniczan i Kok z karnego uzyskał kontaktowego gola. Siedem minut później Fudali przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Dalinu, który w tym okresie był najbardziej zapracowanym człowiekiem na boisku. Popełnił jeden błąd, w 75 minucie, zderzając się z kolegą z obrony przy próbie wyskoku do piłki. Kiks gości wykorzystał Biela, dobijając piłkę do pustej bramki. Gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo, a nerwów na wodzy nie utrzymał Burkat, który faulował rywala w polu karnym, za co wyleciał z boiska, a jego zespół ukarany został rzutem karnym, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Kok.

Hutnik - Zatorzanka 3-0 (1-0)

Bramki: Witek, Bednarczyk, Mzyk.

Sędziował Sławomir Steczko.

Hutnik: Jasowicz - Łojek (60 Krawczyk), Dudek, Bednarczyk (75 Mogielnicki), Żelasko - Murzyn, Nawrot, Cyganek, Witek (65 Mzyk) - Tyrka (75 Orłowski), Lampart.

Zatorzanka: Świergosz - Zemła, Pandel, Kuzia, Kozowski - Leszczyński (60 Kornaś), Kukiełka, Rokowski (70 Pela), Chodacki - Kwiatkowski (80 Szczepanek), Wolanin.
Gospodarze bardzo pewnie rozprawili się z walczącym o utrzymanie zespołem z Zatoru. Pierwszą bramkę uzyskał Bednarczyk strzałem z bliskiej odległości, drugą Witek silnym uderzeniem w dalszy róg, a trzecią Mzyk, skutecznie lobując Świergosza.

W innych meczach: Sandecja Nowy Sącz - Raba Dobczyce 5-1, Gród Podegrodzie - Okocimski Brzesko 7-2, Beskid Andrychów - Garbarnia 0-5. Mecze: BKS Bochnia - Cracovia, Akademia Piłkarska Zabierzów - Górnik Wieliczka, Unia Oświęcim - SMS Kraków i Unia Tarnów - Wisła Kraków zostały przełożone.

JUNIORZY MŁODSI

Wisła - Cracovia 2-3, Hutnik - Sandecja Nowy Sącz 1-2, SMS Kraków - Skawinka 3-0, Unia Oświęcim - Garbarnia 0-2, MKS Trzebinia-Siersza - Tarnovia 0-2, BKS Bochnia - Unia Tarnów 1-4, Glinik Gorlice - Karpaty Siepraw 2-1.

1. Cracovia 16 36 42-15

2. Sandecja 16 34 39-11

3. SMS Kraków 17 34 41-20

4. Glinik 16 33 37-24

5. Garbarnia 17 30 43-22

6. Hutnik 17 30 35-19

7. Wisła 17 27 36-23

8. Bochnia 16 24 29-35