Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Małopolska Nowoczesna głowi się, co zrobić po zdobyciu władzy

Włodzimierz Knap
Piotr Smolinski
Polityka. - Już nie przeciwnikiem, a wrogiem jest dla Nowoczesnej PiS, bo ta partia prowadzi Polskę do prawdziwej ruiny - mówił nam poseł Jerzy Meysztowicz w przerwie sobotniej I Małopolskiej Konwencji Programowej.

W konwencji uczestniczyło ok. 100 członków Nowoczesnej z regionu. W trakcie dyskusji szukali słabych punktów programu, który został zaprezentowany tydzień wcześniej na krajowej konwencji partii.

Wytykanie niedostatków programu jest dość łatwe, bo niemal w całości jest kolejnym, znanym od kilkunastu lat z działalności innych formacji, przykładem chciejstwa i pięknie brzmiących zapewnień.

Uczestnicy konwencji przedstawiali jednak konkretne rozwiązania. Prof. Tadeusz Gadacz, filozof, przekonywał do konieczności głębokich zmian w sposobie edukowania nauczycieli.

.Nowoczesna ogłosiła swój program

Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press
- W Polsce 937 instytucji ma prawo kształcenia nauczycieli, w Finlandii zaś tylko cztery uczelnie, a na studia pedagogiczne jest tam trudniej dostać się niż na medycynę - mówił prof. Gadacz.

Przekonanych o tym, że tą drogą powinna iść Nowoczesna w razie przejęcia władzy, nie brakowało.

- Najlepszy program i najdoskonalsza struktura oświaty nie pomogą, jeśli nauczyciele będą marni - mówiła jedna z uczestniczek konwencji.

Niepokoić może więc zapowiedź Małgorzaty Baran, szefowej małopolskiego zespołu edukacji .N, podkreślającej, że partia będzie starała się stawiać na uczniów zdolnych.

Część uczestników konwencji narzekała, że Nowoczesna nie ma planu działań na czas bycia w opozycji. W programie jednak tego rodzaju oferta na teraz została przedstawiona i trzeba przyznać, że Nowoczesna ją realizuje, m.in. wytykając rządzącym błędy czy współdziałając z organizacjami obywatelskimi.

- W Małopolsce mamy obecnie 340 członków (w lutym było ich 130) - podaje Grzegorz Filipek, szef małopolskich struktur Nowoczesnej. Małopolanie stoją na czele trzech krajowych zespołów eksperckich partii.

- Zamierzamy oprzeć energetykę na wszystkich możliwych źródłach, pod warunkiem ich opłacalności - zapowiada Tomasz Terlecki, szef zespołu ds. energetyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski