Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Małopolska odpowiedź na kryzys: Jak obronić gospodarkę i wykorzystać nowe szanse? Wicepremier Emilewicz odpowie na pytania przedsiębiorców

Zbigniew Bartuś
Zbigniew Bartuś
Jaka jest sytuacja w małopolskich firmach, małych i dużych? Czy grozi nam gospodarcza zapaść i masowe bezrobocie czy wręcz przeciwnie – szybko wrócimy na ścieżkę wzrostu przychodów i wynagrodzeń? Jak powtórnie rozhulać krakowską i małopolską turystykę? Co jest potrzebne, by ziścił się optymistyczny scenariusz? Na te i inne pytania spróbują 29 czerwca odpowiedzieć: wicepremier Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy i marszałek Małopolski Witold Kozłowski. Podczas organizowanego przez Dziennik Polski i Gazetę Krakowską XIII Forum Przedsiębiorców Małopolski politycy spotkają się z liderami organizacji gospodarczych i właścicielami firm w naszym regionie, by szczerze i otwarcie porozmawiać o problemach i szansach.

Tytuł konferencji: „Małopolska odpowiedź na kryzys: Wsparcie – Solidarność – Współpraca. Jak obronić gospodarkę i wykorzystać nowe szanse, by wyjść z pandemii silniejszym niż kiedykolwiek” – mówi w zasadzie wszystko. Zajmiemy się tematami poruszanymi dziś nie tylko w każdej małopolskiej firmie, ale wręcz w każdym małopolskim domu. Sytuacja gospodarcza stała się bowiem – obok zdrowotnej – głównym tematem rozmów Polaków. Nic dziwnego: pandemia zatrzymała dynamiczny rozwój przedsiębiorstw i największy w dziejach wzrost realnych dochodów. Kraków i Małopolska były pod tym względem liderami w naszej części Europy.

Jeszcze w lutym żyliśmy zupełnie innymi problemami...

Koronawirus i ograniczenia nałożone na przedsiębiorców w walce z nim doprowadziły do niespotykanego w dziejach zatrzymania wielu sektorów i branż, w efekcie - utraty przychodów i problemów finansowych większości firm. Ofiarą pandemii padła zwłaszcza turystyka, od której w znacznej mierze zależy los Krakowa i Małopolski. Bezpośrednio pracuje w niej dziesiątki tysięcy mieszkańców naszego regionu, kolejne dziesiątki tysięcy czerpią dochody z branż ściśle z nią powiązanych.

Wspólnym celem wszystkich przedsiębiorców, ich pracowników oraz rządzących i wszelkich instytucji, winno być dzisiaj takie współdziałanie, by (mało)polska gospodarka nie tylko uniknęła długotrwałej recesji, ale wróciła na ścieżkę szybkiego wzrostu, zapewniającego dalsze zmniejszanie dystansu wobec krajów bardziej rozwiniętych i zamożnych. Właśnie o tym będziemy rozmawiać podczas XIII Forum Przedsiębiorców Małopolski – 29 czerwca od godziny 9.00 – po raz pierwszy w formule online.

Choć wszyscy będziemy się łączyć zdalnie – chcemy być ze sobą możliwie blisko, jak zawsze podczas naszych konferencji. Pierwszą część konferencji, z wicepremier Emilewicz (tradycyjnie już dużo czasu rezerwujemy na zadawanie jej pytań przez przedsiębiorców oraz na odpowiedzi), marszałkiem Kozłowskim i gronem ekspertów, poświęcimy polskiej i małopolskiej gospodarce jako całości. Druga część, w wiceministrem Gut-Mostowym i ekspertami, dotyczyć będzie stricte turystyki.

Szczegóły będziemy ogłaszać w kolejnych publikacjach, w naszych serwisach oraz na stronie forumprzedsiebiorcow.pl. W ciągu siedmiu lat Forum Przedsiębiorców przemieniło się w wyjątkowe w skali kraju pospolite ruszenie i platformę współpracy wszystkich najważniejszych organizacji w regionie. Ta współpraca jest bezcenna zwłaszcza w tak trudnym czasie. Liczymy więc, że - mimo nietypowej formy – wszyscy liczący się działacze gospodarczy w regionie oraz przedsiębiorcy zainteresowani informacjami z pierwszej ręki i poradami specjalistów, a zarazem chcący zadać pytania władzy oraz gotowi podzielić się swoimi opiniami, stawią się w komplecie.

Trwa rejestracja! Zapisz się już teraz >>

SZCZEGÓŁY TUTAJ >>

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski