Małopolska siódma

(PAN)
Sport. Zakończyły się zmagania w XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich, której gospodarzem był Dolny Śląsk.

Przez ponad dwa miesiące młodzi zawodnicy (8621 uczestników) rywalizowali w 38 dyscyplinach sportowych.

Małopolscy sportowcy podtrzymali passę z lat poprzednich i zajęli w klasyfikacji medalowej siódme miejsce. Młodzi zawodnicy z naszego regionu 107 razy stawali na podium, zdobywając: 29 złotych, 37 srebrnych i 41 brązowych medali. Wygrało Mazowsze, którego reprezentanci wywalczyli aż 171 krążków.

Najwięcej medali dla Małopolski wywalczyli: pływacy Unii Oświęcim, judocy UKS Judo Wolbrom, kajakarze górscy z Podhala oraz gimnastyczki i gimnastycy z Krakowa.