Małopolska w odwrocie

(ART)
Futbol amerykański. Miniona kolejka nie była udana dla małopolskich zespołów występujących w II lidze (gr. połud­niowo-wschodnia). Silvers Olkusz przegrali z Saints Częstochowa, a Majster-Pol Broncos Sucha Be­skidzka ulegli Ravens Rzeszów.

Saints Częstochowa – Silvers Olkusz 27:12 (12:0, 15:6, 0:0, 0:6)

Punkty: Baniak 6, Mieruszyński 6, Kęsik 6, Marciniak 6, Beliga 1; 2 safety – Andrzejczyk 6, Polak 6.

Faworyzowani gospodarze bez większego problemu odnieśli kolejne zwycięstwo. „Święci” w II kwarcie prowadzili już 20:0 i mogli sobie pozwolić na spokojniejszą grę w dalszej części spotkania. Przyłożenia dla olkuszan zdobyli Adrian Andrzejczyk po 60-jardowej akcji po podaniu Michała Polaka i ten ostatni – po po 7-jardowej akcji biegowej.

Ravens Rzeszów – Majster-Pol Broncos Sucha Beskidzka 20:8 (0:0, 14:2, 6:0, 0:6)

Punkty: Tittinger 12, Krawiec 8 – Bywalec 6, Błachut 2.

Goście liczyli na zwycięstwo, bo rzeszowianie od ponad roku nie wygrali meczu. W tej kolejce przełamali jednak niemoc, zwyciężając bardzo pewnie. Kluczowa okazała się druga kwarta, w której dwa przyłożenia dla gospodarzy uzyskał Michał Tittinger. Na początku trzeciej prowadzenie podwyższył Daniel Krawiec (20:2) i było po meczu.

26 lipca obie małopolskie ekipy spotkają się w Suchej Beskidzkiej.

1. AZS Silesia Rebels 3 6 86–21

2. Saints Częstochowa 4 6 92–44

3. Pretorians Skoczów 2 2 26–48

4. Majster-Pol Broncos 3 2 46–53

5. Silvers Olkusz 4 2 52–84

6. Ravens Rzeszów 4 2 48–100