Małopolska Zachodnia: Olkusz/Chrzanów

PAN
Klasa A Olkusz

Przemsza Klucze - Laskowianka 2-0 (1-0)

1-0 Musiał 29, 2-0 Karoń 68. Sędziował Barczyk z Bydlina. Żółte kartki: Poczęsny. Widzów 150.

Przemsza: Draba - Porcz (69 Poczęsny), Pydych, Jurczyk, M. Barczyk, Gieszczyk, Łaksa, Karoń, Sobieski (73 Guguła), Mrożek (77 Osuch), Musiał (83 Wierdak).

Laskowianka: Gmitruk - Poczęsny, Semeniuk (75 Szlęzak), Nalepa, Łaskawiec (34 Jankowski), P. Radowiecki, Kępka, Probierz, Bagiński, Kuś, G. Radowiecki (75 Baran).

Przemsza po dobrym meczu pokonała w meczu czołowych zespołów A klasy Laskowiankę. Po początkowym badaniu sił z obu stron groźnie uderzył Musiał, ale piłka trafiła w boczną siatkę. W odpowiedzi Kępka posłał piłkę tuż obok słupka. Przemsza zrewanżowała się ciekawą trójkową akcją Sobieskiego, Karonia i Łaksy, po której ten ostatni minimalnie spudłował. W 23 min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego M. Barczyka bramkarz Laskowianki odbił piłkę, a dobitka Mrożka była niecelna. Po chwili Łaksa zagrał piłkę za obrońców Laskowianki, przejął ją Musiał i w sytuacji sam na sam z Gmitrukiem nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Po chwili piłka po uderzeniu Jurczyka nieznacznie minęła bramkę, podobnie jak chwilę później po strzale Łaksy. W 37 minucie Kępka idealnie zagrał w tempo do G. Radowieckiego, ten sytuację miał dobrą, ale spudłował. Tuż przed przerwą Mrożek nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Po przerwie napór gospodarzy nie ustawał. W 53 min po zagraniu Łaksy Musiał zdobył gola, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Po chwili Sobieski ładnie obsłużył Karonia, ale ten fatalnie spudłował. W 66 min Sobieski nie trafił do pustej bramki, dwie minuty później nie popisał się bramkarz Laskowianki, przepuszczając piłkę po łatwym strzale Karonia. Golkiper gości zrehabilitował się, broniąc po uderzeniu z wolnego Gieszczyka i strzale Łaksy po ładnej kombinacji z Karoniem. Goście próbowali odrabiać straty, nie mieli jednak łatwo, obrona Przemszy grała więcej niż poprawnie, kilka udanych interwencji zanotował też Draba. (PAN)

W innych meczach: Pomorzanin Olkusz - Przebój II Wolbrom 0-4 (0-2), Wójcicki 3, Pietras; Prądnik Sułoszowa - Promień Przeginia 4-1 (3-1), - Baranik; Strumyk Zarzecze - Wielmożanka 4-3 (3-3), Barczyk, Zawada, Banyś, Gamrat (karny) - Pasternak 2, Szymczyk; Trzy Korony Żarnowiec - Piliczanka Pilica 3-1; Unia Jaroszowiec - Olkusz 1-7 (1-2), Banasik - Tryfanów 3, Juszczyk 2, Natkaniec, Kurkowski. W meczu zaległym: Trzy Korony Żarnowiec - Przemsza Klucze 10-1. Pauzowała Spójnia Osiek.

Klasa B Olkusz

Bukowianka Bukowno - Orzeł Bolesław II Bukowno 1-0, Trzyciąż - Leśnik Gorenice 4-0, Sok Lgota wolbromska - Sokół Gołaczewy 1-3, Jutrzenka Ostrężnica - Pogoń Strzegowa 7-0, Legion Bydlin - Dłubnia Jangrot 5-1.

Klasa C Olkusz

Prądnik II Sułoszowa - Unia II Jaroszowiec 4-2, Gryf Szreniawa - Bukowianka II Bukowno 2-4, Start Racławice - Strumyk II Zarzecze 3-0, Trzy Korony Żarnowiec II - Trzyciąż II 2-2.

Juniorzy starsi

Pogoń Strzegowa - Sokół Gołaczewy 3-3, Przemsza Klucze - Promień Przeginia 2-1, Centuria Chechło - Błysk Zederman 3-0.

1. Przemsza 14 42 59-8

2. Błysk 14 26 40-15

3. Promień 14 22 54-33

4. Pogoń 14 6 22-70

5. Sokół 14 5 21-60

Juniorzy młodsi

Spójnia Osiek - Olkusz 0-4, Dłubnia Jangrot - Wielmożanka 3-2, Laskowianka - Jedynka Bukowno 0-4, Przebój Wolbrom - Jutrzenka Ostrężnica 3-0. Pauzował Legion Bydlin.

starsi

Przebój Wolbrom - Pomorzanin Olkusz 4-2, Przemsza Klucze - Piliczanka Pilica 1-1, Olkusz - Jedynka Bukowno 4-2. Pauzował Legion Bydlin.

młodsi

Legion Bydlin - Gwarek Olkusz 1-4, Przebój Wolbrom - Pomorzanin Olkusz 5-0, Przemsza Klucze - Piliczanka 1-1, Olkusz - Jedynka Bukowno 3-0.

Klasa A Chrzanów

Tempo Płaza - MKS Trzebinia-Siersza II 2-1 (1-1)

1-0 Rogaczewski 19, 1-1 Paweł Wilk 32, 2-1 Deszcz 86. Sędziował Andrzej Kowal. Żółte kartki: Molenda, Woszczyna, Paweł Wilk, Kobierecki. Widzów 90.

Tempo: Mysiura - Solecki, Ładocha, Mazurkiewicz, Gabryś - Sroka (54 Świniuch), Mikołajczyk (67 Palka), Deszcz, Bogusz - Filipek, Rogaczewski.

Trzebinia II: Dobranowski - Niedbała, Grzesiakowski, Kobierecki, Godyń - Woźniak (67 Wadowski), Przemysław Wilk, Ziarnik, Molenda - Paweł Wilk, Woszczyna (79 Mencel).

Chociaż w sobotę - gdy był rozgrywany ten mecz - w Płazie świeciło słońce, bohaterem spotkania stał się Łukasz... Deszcz. Na 4 minuty przed końcem pojedynku - przy stanie 1-1 - właśnie ten zawodnik Tempa dobił skutecznie strzał Rogaczewskiego i trzy punkty zostały w Płazie. To nie był jeszcze koniec emocji. Na okrasę - w 90 min - szczęśliwi kibice miejscowej drużyny zobaczyli piękny strzał Ładochy z 20 metrów z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się od słupka.
   Początek spotkania nie zapowiadał późniejszym emocji. Podczas pierwszych minut na boisku panował chaos, było mnóstwo strat piłki w środkowej strefie boiska, niecelnych podań. Na szczęście - dla widzów - z czasem mecz zaczął być ciekawy. W 19 min Filipek mając obok siebie dwóch obrońców gości, zdołał podać do Rogaczewskiego, a ten strzałem z ok. 18 metrów pokonał Dobranowskiego. W 32 min Paweł Wilk 16 metrów od bramki Mysiury ograł Soleckiego, po czym mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy bez problemów umieścił piłkę w siatce.
   W II połowie zdecydowaną przewagę mieli miejscowi, ale w 48 min zespół z Trzebini był bardzo bliski objęcia prowadzenia. Jednak Woszczyna nie potrafił ograć Mysiudy, który wybiegł daleko z bramki, aby ratować swój zespół przed utratą bramki. Później gra toczyła się głównie na połowie przyjezdnych, ale gospodarze długo nie potrafili rozmontować skomasowanej obrony drużyny z Trzebini. W 84 min fani Tempa myśleli, że padnie upragniona zwycięska bramka, ale Wadowski zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. Jednak co się odwlecze...
RAFAŁ CZERKAWSKI

W innych meczach: Fablok II Chrzanów - Zagórzanka 1-3 (0-1), Żmuda 90 - Sikora 49, 51, Biesek 29; Tęcza Tenczynek - Nadwiślanka Okleśna 1-3 (0-1), Duda 80 - Skwarczyński 35, Wojtoń 60, Bialik 71; Start Kamień - Regulice 1-1 (1-0), M. Celej - J. Ciołek; Wolanka Wola Filipowska - Unia Kwaczała 0-4 (0-0), Jarczyk, Ginter, Kapusta, Rożnawski; Promyk Bolęcin - Ruch Młoszowa 2-0. Pauzowała Korona Lgota.

Zryw powiększa przewagę

Alwernia II - Wisła Jankowice 1-2, Zryw Brodła - Zryw Kąty 0-6, Korona Mętków - Nadwiślan Rusocice 3-1, Dulowa - Górzanka Nawojowa Góra 2-2, Polonia Luszowice - Arka Babice 0-5. Pauzował LKS Żarki.

Klasa C Chrzanów

Ruch II Młoszowa - Janina II Libiąż 0-2, Unia II Kwaczała - Pogorzanka Pogorzyce 0-3, UKS Płoki - Tempo II Płaza 3-0, Orzeł II Balin - Nadwiślanka II Okleśna 2-0.

Juniorzy, Chrzanów

Grupa I: Górzanka Nawojowa Góra - Tęcza Tenczynek 7-2, MOS Chrzanów - Zryw Kąty 5-1, Fablok Chrzanów - Olimpijczyk Chrzanów 0-3, Górzanka - MOS Chrzanów 2-2.

8. Tęcza 13 4 23-55

Grupa II: Lew Olszyny - Korona Mętków 8-1, Zagórzanka Zagórze - Nadwiślanin Gromiec 1-7, Regulka Regulice - Żarki 5-3, Arka Babice - Żarki 3-1.

8. Korona 13 1 20-82

Juniorzy młodsi: Nadwiślanka Okleśna - Alwernia 0-1, Start Kamień - MOS Chrzanów 1-4, Start Kamień - Dulowa 2-2.

1. Alwenia 7 21 30-9

2. Okleśna 7 15 27-10

3. Start 7 10 24-19

4. MOS Chrzanów 7 6 14-24

5. Dulowa 6 5 13-19

6. Korona 6 1 3-30