Małopolskie przysmaki. Tego nie znasz!

Materiał informacyjny Małopolskiej Organizacji Turystycznej
Lubisz poznawać nowe, nie wszystkim jeszcze znane miejsca? Dowiadywać się ciekawostek i szczególików na temat terenów, które zamierzasz odwiedzić? Próbować regionalnych specjałów? Jesteś na dobrej drodze, żeby lepiej poznać Małopolskę!

Małopolska to historyczne serce Polski ze stolicą w Krakowie, ale przede wszystkim to miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Tutaj idealnie wypoczniesz nie tylko aktywnie, ale i w duchu „slow”, możesz tu podróżować niespiesznie i uważnie, ale też ciekawie i nietypowo.

Jeśli uwielbiasz poznawać regionalne smaki, to z pewnością musisz poznać propozycje Mai i Bartosza (twórców Radia Kulinarnego). Pokażą oni miejsca w których warto być, ale także powiedzą co pysznego znajdziecie w Małopolsce. Opowiedzą jak powstają regionalne pyszności z których słynie region. Sami zobaczcie!

Kozie sery

Chcesz poznać Gościniec Banica, miejsce mlekiem kozim płynące? Zachwyć się okolicą i malowniczymi widokami Beskidu Niskiego. Możesz też poznać idealny przepis na kozi ser. Zobacz!

O winie i…

Może masz ochotę na winobranie i degustację? Zobacz przepiękne widoki z winnicy Chodarowa na Pogórzu Rożnowskim. Dowiedz się jakie rodzaje win możesz odkryć w Małopolsce. Zobacz!

Ach, te rydze…

Może chcesz odkryć złote skarby lasów Małopolski? Zobacz co znajdziesz w Beskidzie Niskim i jak możesz wykorzystać wszystkie skarby lasu. Możesz też poznać przepyszny przepis na tartę z rydzami. Zobacz!

Ale to nie wszystko! Targ Pietruszkowy, Pstrąg Ojcowski i Zawojski, Restobar Ogień, krzeszowickie lody w Melbie - szereg innych smakowitych miejsc Małopolski, które polecają Maja i Bartosz znajdziesz na www.poznajmysie.malopolska.pl. To część kampanii „Małopolska. Poznajmy się!”. Wszystkie miejsca na stronie to propozycje Ambasadorów kampanii i lokalnych, przecież to oni najlepiej znają swoje tereny. Polecają oni wszystkim swoje ulubione, nieznane i wyjątkowe miejsca.

Dodatkowych inspiracji do podróżowania po Małopolsce dostarcza regionalny portal turystyczny visitmalopolska.pl. Znajdziecie w nim m.in. pakiety ekowycieczek, atrakcje dla dzieci, informacje o trasach i szlakach rowerowychzimową ofertę regionu i wiele więcej. 

Wideo

Materiał oryginalny: Małopolskie przysmaki. Tego nie znasz! - Polska Times

Dodaj ogłoszenie