Małopolskie samorządy dostały miliony na odbudowę zniszczeń...

Małopolskie samorządy dostały miliony na odbudowę zniszczeń po klęskach żywiołowych

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Małopolskie samorządy dostały miliony na odbudowę zniszczeń po klęskach żywiołowych
1/5
przejdź do galerii
Gwarancje finansowe na ponad 13 mln zł przekazał małopolskim samorządowcom wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Pieniądze pozwolą na odbudowę zniszczeń powodziowych w 14 gminach i powiatach, m.in. w Kluczach, Polance Wielkiej, Wieprzu, Osieku, Wolbromiu, Zawoi i Zembrzycach.
– Kolejny już raz w tym roku mam przyjemność wręczać małopolskim samorządom – przyznane przez ministra Joachima Brudzińskiego – promesy na odbudowę infrastruktury komunalnej. Środki te pozwolą usunąć szkody z lat 2009 – 2017. Wiele inwestycji czekało zatem bardzo długo na realizację. Wiem przy tym, jak bardzo to wsparcie jest potrzebne. Te promesy w wielu przypadkach okazują się swoistymi kołami ratunkowymi dla samorządów, które zmagają się ze skutkami intensywnych opadów i podtopień - powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.


Najwięcej – 2,77 mln zł – trafi do gminy Wolbrom, która wyremontuje 5 odcinków dróg gminnych, np. w Domaniewicach, Wierzchowisku czy Kąpielach Wielkich. 2,44 mln zł - otrzyma powiat suski na remont dróg w Zawoi i Skawicy. Powiat olkuski dostanie 2,3 mln zł na odbudowę 5 odcinków dróg powiatowych, m.in. w Zawadzie, Niesułowicach i Strzegowej. Gmina Polanka Wielka może liczyć na 1,33 mln zł, a Osiek na 1,3 mln zł.

ZOBACZ Pełny wykaz promes i remontowanych za nie dróg


W 2018 r. 97 jednostek samorządu terytorialnego województwa małopolskiego otrzymało środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi w łącznej wysokości 125 337 770 zł na dofinansowanie 343 zadań.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (1)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo