MALUTKOWO – Przedszkole na Medal

Materiał partnera zewnętrznego
Publiczne Przedszkole Malutkowo mieści się przy ul. Józefa Łepkowskiego w Krakowie. Miejsce to powstało z pasji i miłości do dzieci. Naszym celem było stworzenie miejsca, które będzie zastępować ciepły dom dzieciom tych rodziców, którzy są aktywni zawodowo i muszą na jakiś czas powierzyć nam swoje pociechy. Oprócz opieki, nasze przedszkole oferuje dzieciom edukację i przygotowuje je do późniejszego pójścia do szkoły.

Posiadamy własną kuchnię, w której zapewniamy diety dla dzieci (m.in. dietę bez laktozy, bez wieprzowiny, bez mleka, dietę wegetariańską itp.) stosując zamienniki, które pomogą uzupełniać odpowiednie makroelementy. Na miejscu przygotowujemy m.in. masło, kompot, kakao, świeżo wyciskane soki, jogurty, ciasta, drożdżówki, desery, grzanki oraz sosy słodkie i wytrawne. Nie korzystamy z gotowych produktów. Podajemy dzieciom posiłki z najlepszej jakości zdrowych produktów. Jadłospisy układane są zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia dzieci na podstawie wytycznych IŻiŻ. Kuchnia nadzorowana jest przez Sanepid. Ponadto, nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka, a podczas Dnia Pizzy czy Dnia Cukiernika organizujemy warsztaty kulinarne, na których dzieci same przygotowują potrawy i uczą się poznawać nowe smaki.

Zachęcamy dzieci do aktywności fizycznej m. in: poprzez branie udziału w akcjach sportowych (np. Sprintem do maratonu), coroczny udział w Spartakiadach, podczas których dzieci przygotowują się do przedszkolnej olimpiady sportowej. Przedszkolaki mierzą się z różnymi dyscyplinami sportowymi, jak biegi, skok w dal czy rzut piłką. Malutkowo posiada własną salę gimnastyczną z pełnym wyposażeniem sportowym, dzięki czemu dzieci mogą rozwijać się ruchowo. Na sali gimnastycznej dzieci mogą także korzystać z interaktywnej podłogi, która zarówno uczy, bawi jak i rozwija sprawność fizyczną dzieci oraz wpływa pozytywnie na ich koncentrację i kreatywność.

Przedszkole wyposażone jest także w sprzęt elektroniczny: magiczny dywan, interaktywną ścianę magiczną, rzutniki, tablety i specjalne nagłośnienie oraz dywan Tuputan.

Chcemy aby dzieci miały możliwość rozwijania różnych umiejętności oraz poznawały różne dziedziny życia. Organizujemy ciekawe spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, jak dietetyk, policjant, żołnierz, strażnik miejski czy stomatolog. Wspólnie odwiedzamy też kino, teatr, siedzibę straży pożarnej czy muzea. Raz w miesiącu nasze przedszkole odwiedzają teatrzyki z różnymi przedstawieniami, przedszkolaki mają również możliwość występowania na naszej scenie przedszkolnej. Nasze przedszkolaki już dwukrotnie wygrały między przedszkolne konkursy taneczne. W przedszkolu odbywają się również urodziny dzieci, aby w ten dzień czuły się wyjątkowo.

Przedszkole uczestniczy także w konkursach i akcjach charytatywnych takich jak: Szlachetna Paczka, Góra Grosza, Pomoc dla Seniora, Kredkobranie, Opatrunek na ratunek oraz w zbiórkach dla schronisk dla zwierząt. Staramy się od małego uczyć dzieci empatii. W przedszkolu mają też miejsce spotkania i pokazy z udziałem zwierząt, takich jak: egzotyczne motyle, świerszcze, pajęczaki, sowy i jastrzębie, płazy, króliki i alpaki.

Posiadamy bezpośrednie wyjścia na place zabaw, gdzie organizujemy m. in. Dzień Dziecka. Obchodzimy Mikołajki, a także utrwalamy tradycje poprzez wspólne spędzanie czasu na kolędowaniu podczas świąt, jedzeniu uroczystych obiadów świątecznych czy śniadań wielkanocnych. Malutkowo posiada najnowsze oczyszczacze powietrza oraz antybakteryjne suszarki do rąk.

Zapewniamy rodzicom pamiątkę w formie dokumentacji zdjęciowej oraz nagrań z różnych atrakcji, które mają miejsce w Malutkowie.

Zapraszamy na wirtualny spacer po przedszkolu! [KLIKNIJ]

Dodaj ogłoszenie