Mamy najlepsze łuczniczki!

ADOM
Złote medalistki z Dobczyc, siedzi trener Krzysztof Włosik Fot. archiwum
DOBCZYCE. Krzysztof Włosik, trener sekcji łuczniczej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, nareszcie dopiął swego. Jego podopieczne sięgnęły po najwyższy laur w kraju podczas XXVIII Halowych Mistrzostw Polski w Zamościu.

W zawodach drużynowych młode zawodniczki z Dobczyc (Magdalena Zarzycka - 18 lat, Renata Leśniak - 21, Magda Olesek - 18 i Ewelina Olesek - 20) w półfinale gładko wygrały z ekipą LKS Łucznik Żywiec (214-184), natomiast w finale po raz pierwszy pokonały renomowany zespół RKS Marymont Warszawa (220-211). - Wygrana różnicą 9 punktów świadczy o klasie zawodniczek i ma swoją wymowę - opowiada trener. - Dotychczas to warszawianki spychały moje dziewczęta na srebrną pozycję. Teraz się odkuliśmy! W poprzednich latach plasowaliśmy się na niższych pozycjach, bo mieliśmy słabszy sprzęt. W tym roku dzięki znacznemu wsparciu ze strony gminy, zostały zakupione łuki i profesjonalne strzały.

Dla młodych łuczniczek z Dobczyc to kolejny sukces. Medal wywalczony w Zamościu jest potwierdzeniem, że mają duży talent, są pracowite i wciąż głodne sportowych sukcesów!

W zawodach indywidualnych w stawce 16 łuczniczek najlepiej spośród czteroosobowego grona spisała się Renata Leśniak, zdobywając czwarte miejsce. 6. lokatę zajęła Magda Olesek, jej siostra Ewelina uplasowała się na 7. pozycji, zaś Magdalena Zarzycka była 10.

Dzisiaj i jutro w Milówce są zaplanowane XXV Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i III Młodzieżowców. - Mam nadzieję, że dziewczęta w miejscowości Golców spiszą się znakomicie i zdobędą kolejne medale indywidualne dla naszego klubu - mówi trener Włosik.