Maraton w Wierchomli

(ART)
Kolarstwo górskie. Zawody zaliczane do popularnej serii Cyklokarpaty.pl rozegrane zostały w Wierchomli. Na starcie maratonu rowerowego stanęło prawie 350 zawodników.

Na bardzo trudnej trasie rywalizowano na kilku dystansach, a na podium każdego z nich znaleźli się Małopolanie. Na najdłuższym, giga (62,3 km), w klasyfikacji open wygrali: dobrze znany z maratonowych tras Dominik Grządziel z poddobczyckich Dziekanowic (DSR Author) i Agnieszka Sobczak (Gomola Trans Airco).

W megamaratonie (42,5 km) zwyciężyli Piotr Groń (Meyer Holsen) i zawodniczka TTC MPEC Tarnów – Monika Podos. Natomiast na najkrótszej trasie (hobby) najszybsi w stawce okazali się: Jakub Cierniak (KrynicaSki UKS PG Wojnicz) i Dominika Gosztyła (MTB MOSiR Dukla).

To był ósma impreza cyklu, jego finał odbędzie się 7 września w Dukli.