DW
Marcin Budziński wciąż walczy o zapewnienie sobie miejsca w pierwszym składzie Melbourne City. Andrzej Banas / Polska Press
Snajperskim zmysłem wykazał się w tę niedzielę Marcin Budziński. Polski pomocnik zdobył bramkę w pierwszej połowie meczu Melbourne City - Brisbane Roar. Po zmianie stron dorzucił jeszcze asystę, a gospodarze wygrali to spotkanie 2:1.

Drużyna z Melbourne znakomicie radzi sobie w A-League. W 10-drużynowej lidze drużyna Budzińskiego zajmuje 3. miejsce premiowane grą w ćwierćfinałach Play-Offów. W meczu z Brisbane Roar były zawodnik Cracovii znów pokazał się z dobrej strony. W 19. minucie wykorzystał prostopadłe podanie Arzaniego i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza rywali.

Zobacz gola Marcina Budzińskiego:

W drugiej połowie głównym bohaterem zespołu Melbourne znów był Polak. W 66. minucie obsłużył Stefana Mauka, który zapewnił wygraną.

Budziński zgarnął za to spotkanie tytuł najlepszego piłkarza z oceną 8.8/10. W tym sezonie pomocnik ma już pięć bramek w 13 spotkaniach, jednak asysta przeciwko Brisbane była dopiero jego pierwszą.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

TOP 10 polskich napastników [RANKING]

Materiał oryginalny: Marcin Budziński przypomniał się w Australii. Piękne wykończenie i asysta Polaka [WIDEO] - Gol24