Marcin Gortat grał długo, ale jego zespół przegrał

(FB, BK)
Koszykówka. W środę ruszyła NBA, najlepsza liga koszykarska na świecie. Swój pierwszy mecz sezonu zdążył już rozegrać jedyny Polak w NBA Marcin Gortat. Jego Wizards przegrali na wyjeździe 99:114 z Atlanta Hawks.

To nie był udany występ zarówno Gorata, jak i jego drużyny. Polski koszykarz zdobył zaledwie cztery punkty, zaliczył jedenaście zbiórek. I to w sytuacji, w której przebywał na parkiecie najdłużej spośród wszystkich zawodników, bo aż 32 minuty.

Wizards mogli jednak wygrać to spotkanie, gdyby nie fatalna w ich wykonaniu czwarta kwarta. I pomyśleć, że na jej początku prowadzili jeszcze 82:81. Kolejne minuty były już jednak w ich wykonaniu bardzo słabe, zdobyli raptem cztery punkty.

Koszykarze z Atlanty grali w tym czasie o wiele skuteczniej i spokojnie powiększali dystans z każdą minutą. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był Paul Millsap, który zdobył 28 punktów. Dla pokonanych najwięcej punktów uzyskał Markieff Morris - 22.

Warto dodać, że Wizards zagrali pierwszy raz pod wodzą nowego trenera Scotta Brooksa. - Jest to dla nas nowy początek. Wyniki w poprzednim sezonie były poniżej naszych oczekiwań. Teraz zrobimy wszystko, żeby wrócić do play--offów - mówił niedawno podczas Media Day Marcin Gortat.

W poprzednim sezonie były trener Wizards Randy Wittman regularnie nie wpuszczał Polaka na parkiet w czwartej kwarcie pomimo tego, że gra w pierwszej piątce.

- Czuję, że jestem w stanie pomóc drużynie w kluczowych momentach. Z całym szacunkiem, ale nie pozwolę, żeby Kris Humphries kończył spotkania zamiast mnie. Kocham Krisa, ale on po prostu nie ma takich zdolności jak ja. W zeszłym sezonie wielokrotnie zdarzało się, że w końcówkach spotkań trener stawiał na niego. Więcej na to nie pozwolę - odpowiedział szczerze Marcin Gortat.