Marcin Matkowski w półfinale w Auckland

Jakub Lisowski
Marcin Matkowski
Marcin Matkowski Andrzej Szkocki
Bardzo udany początek tenisowego sezonu notuje Marcin Matkowski, który awansował do półfinału turnieju z cyklu ATP World Tour 250 w Auckland.

Szczeciński tenisista szykuje formę na pierwszy w tym roku turniej Wielkiego Szlema. Test w Nowej Zelandii wypada całkiem dobrze, bo Matkowski razem z Pakistańczykiem Aisam-ul-Haqem Qureshim awansowali w czwartek do półfinału. W ćwierćfinale zmierzyli się z Santiago Gonzalezem (Meksyk) i Davidem Marrero (Hiszpania) i wygrali w trzech setach. Nasz duet rozpoczął spotkanie od prowadzenia 3:0 i taką przewagę utrzymał. Na początku drugiego seta rywale zdobyli breaka przy podaniu Qureshiego i też wykorzystali przewagę.

Decydujący był więc super tie-break. Rozgrywka była bardzo emocjonująca. Gonzalez i Marrero przy stanie 9:8 mieli meczbola, ale polsko-pakistański debel wybronił się, a po chwili zdobył dwa decydujące punkty. Ostatecznie - 6:4, 3:6, 11:9. Mecz trwał 81 minut.

W półfinale Matkowski zagra z reprezentantem gospodarzy Marcusem Daniellem i Brazylijczykiem Marcolo Demolinerem. To duet mało znany, ale groźny, bo w ćwierćfinale ograł doświadczonych Leandera Paesa (Indie, były partner Matkowskiego) i Andre Sa (Brazylia).

Półfinał w piątek. Będzie to ostatni mecz na korcie centralnym.

Materiał oryginalny: Marcin Matkowski w półfinale w Auckland - Głos Szczeciński