Marek Lasota jest już dyrektorem Muzeum AK

Marek Lasota jest już dyrektorem Muzeum AK

Piotr Subik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Prezydent Jacek Majchrowski wręczył wczoraj Markowi Lasocie nominację na dyrektora Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Marek Lasota jest już dyrektorem Muzeum AK

©Fot. Andrzej Banaś

Stało się to po tym, jak pod koniec zeszłego tygodnia zgodę na obsadzenie stanowiska przez zwycięzcę konkursu wyraził Zarząd Województwa Małopolskiego.

Nowy dyrektor zaczął urzędowanie już wczoraj, jego kadencja potrwa 7 lat. Lasota był ostatnio pełnomocnikiem prezesa IPN ds. kontaktów ze środowiskami opiniotwórczymi, a wcześniej dyrektorem Oddziału IPN w Krakowie. Będzie musiał zrezygnować z mandatu radnego Rady Miasta Krakowa, w której był wiceprzewodniczącym.

Nowy dyrektor zapowiada wzmocnienie wizerunkowe Muzeum AK, rozwój ekspozycji, a także zintensyfikowanie prac naukowo-badawczych oraz wydawniczych. Niewątpliwie interesującą propozycją jest zagospodarowanie w przyszłości na oddział muzeum części Fortu IVa Luneta Warszawska.

Marek Lasota ma 56 lat, jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Papieskiej Akademii Teologicznej. Na PAT uzyskał też doktorat.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo