Maria Springwald. Olimpijski medal jest w zasięgu

(ART)
Ten sezon było bardzo udany dla wioślarki AZS AWF Kraków. Oprócz miejsc w czołówce wielkich imprez, wraz z koleżankami z czwórki podwójnej wywalczyła kwalifikację na igrzyska.

Skład osady na największe zawody czterolecia nie jest jeszcze potwierdzony, ale można założyć, że trenerzy w pierwszej kolejności dadzą szansę tym zawodniczkom, które przez cały sezon prezentują równą, wysoką formę. Oprócz Springwald, w czwórce są: Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska i Monika Ciaciuch.

10 Asów Małopolski. Czekamy na kupony oraz SMS-y [PLEBISCYT] >>

W dwóch ostatnich edycjach mistrzostw Europy czwórka zdobyła brązowe medale (w tym roku Leszczyńska zastąpiła Joannę Dittmann), z kolei w mistrzostwach globu plasowały się na, odpowiednio, 8. i 4. pozycji. W tym ostatnim przypadku medal straciły w końcówce, zdobyły za to kwalifikację olimpijską dla Polski. Ponadto, w tegorocznym Pucharze Świata dwukrotnie zajmowały 2. miejsce. Podsumowując - to jedna z najlepszych osad w kraju, biorąc pod uwagę wszystkie konkurencje. Medal olimpijski w Rio de Janeiro jest w zasięgu.

Springwald jest wychowanką UKS 1993 Kraków, który współpracuje z AZS AWF. Przygodę z wioślarstwem zaczynała 11 lat temu, m.in. startując w szkolnym Pucharze Krakowa na ergometrze.