Mariusz Stanek po raz czwarty

(ALG)
Kolekcjonerzy tytułów: Jerzy Janik (z lewej) i Mariusz Stanek
Kolekcjonerzy tytułów: Jerzy Janik (z lewej) i Mariusz Stanek Aleksander Gąciarz
Sport. W finale 14. mistrzostw powiatu w tenisie ziemnym spotkali się kolekcjonerzy tytułów. Mariusz Stanek pokonał Jerzego Janika w dwóch setach.

Niedzielny finał na korcie Rolmetu w Opatkowicach był świetnym zwieńczeniem imprezy. Wyrównana walka, długie wymiany i mnóstwo emocji. Mariusz Stanek po wygraniu pierwszego seta 6-4, w drugim prowadził 6-5 i 40-0. Jego rywal zdołał jednak obronić 4 piłki meczowe.

Uległ dopiero w tie breaku. Po spotkaniu przyznał, że w końcówce zabrakło mu sił. Dla Stanka był to czwarty w ogóle, a trzeci tytuł z kolei. Janik ma ich na koncie sześć.

Trzecie miejsce w grze pojedynczej zdobył Ryszard Grochot, czwarty był Mateusz Stanek. Miejsca 5-6 zajęli Leszek Chwastek i Mateusz Stopiński.

Po raz pierwszy rywalizacja odbywała się również w II lidze. W dwóch grupach najlepsi okazali się Włodzimierz Kozera i Kamil Mierzwa. W sumie w zawodach uczestniczyło 22 zawodników.

W grze podwójnej zwyciężyli Jerzy Janik z Konradem Nowakiem. Kolejne lokaty zajęli Ryszard Grochot z Tadeuszem Bartakiem, Leszek Chwastek z Mateuszem Stankiem, Mariusz Stanek z Markiem Kowalskim i Mariusz Stopiński z Bartłomiejem Kubackim.