Martin Fourcade wygrywa biathlonowy sprint w Oberhofie

Tomasz Bochenek
Francuz Martin Fourcade, zdobywca Pucharu Świata w trzech ostatnich sezonach, wygrał dziś biathlonowy sprint w niemieckim Oberhofie. O 4,4 sek. wyprzedził Ole Einara Bjoerndalena.

41-letni Norweg, najbardziej utytułowany biathlonista w historii, miejsce na podium w zawodach PŚ - w zmaganiach indywidualnych - zajął po raz...171. Zwycięstw ma aż 94, jednak nawet doliczywszy jedno odniesione w PŚ w biegach narciarskich, coraz mniej realne wydaje się, by dobił do "setki". W tym sezonie Bjoerndalen jeszcze nie wygrał zawodów, w poprzednim - raz, na igrzyskach. W jutrzejszym biegu na dochodzenie "Król biathlonu" będzie miał jednak dobrą pozycję wyjściową: dziś do Fourcade'a stracił tylko 4,4 sek. Strzelali tak samo, myląc się raz.

W sprincie wystąpiło dwóch Polaków. Krzysztof Pływaczyk zajął miejsce 73. (dwie karne rundy), a Grzegorz Guzik trzecie od końca, czyli 97. (6 karnych rund, w tym 5 po pierwszym strzelaniu).

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Martin Fourcade 421 pkt przed Rosjaninem Antonem Szypulinem 336.