Krzysztof Kawa
Martyna Kubik (Wielicki Klub Karate Kyokushinkai) na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski młodzieżowców i juniorów Facebook/Wielicki Klub Karate Kyokushinkai
Martyna Kubik z Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai została najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski karate kyokushin młodzieżowców i juniorów, które odbyły się w sobotę 25 listopada w Bartoszycach z udziałem 204 zawodników reprezentujących 60 klubów.

Martyna Kubik zwyciężyła w konkurencji kumite senior (18-21 lat) -60 kg. Tydzień wcześniej krakowianka startowała w mistrzostwach świata, zdobywając w holenderskim Arnhem srebrny medal w kategorii –55 kg, po przegraniu tylko jednej walki - z zawodniczką z Kazachstanu.

W Bartoszycach Kubik została także wyróżniona nagrodą burmistrza miasta. Jej kolega klubowy Jakub Szczurek, został sklasyfikowany w kumite juniorów (16-17 lat) -75 kg na miejscach 5-8. Tak samo jak Patryk Kądziołka ARS Klub Kyokushinkai - Limanowa w wadze -60 kg.

Najlepszym zawodnikiem w Bartoszycach wybrano Aleksandra Chmurę (IPPON, Konstancin‐Jeziorna), który startował w kumite senior -75kg. W kategorii +80 kg czwarty był Tomasz Burnat, a w kumite juniorek (16-17 lat) +60 kg na miejscach 5-8 znalazła się Kornelia Korzec – oboje reprezentowali Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate.

Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.