Maryna w dobrej formie

p
Andrzej Banaś
Bardzo dobrze w zawodach Pucharu Europy, które w tym tygodniu odbywają się w norweskim Hemsedal zaprezentowała się Maryna Gąsienica-Daniel. Nasza zawodniczka w rozegranych w poniedziałek i wtorek slalomach gigantach dwukrotnie zajęła 17. miejsce. Jak do tej pory jest to jej najlepszy wynik w karierze w historii startów w Pucharze Europy. W zawodach dwa razy zwyciężyła włoska alpejka – Karoline Pichler.

87 narciarek alpejskich rywalizowało w poniedziałek w slalomie gigancie rozgrywanym w ramach Pucharu Europy w norweskiej miejscowości Hemsedal. Bardzo dobrze w obydwu przejazdach spisała się jedna z naszych reprezentantek – Maryna Gąsienica Daniel, która ukończyła rywalizację na bardzo dobrej, 17. pozycji. Należy dodać, że po raz pierwszy w swojej karierze nasza alpejska zajęła miejsce w najlepszej „20” Pucharu Europy. Znacznie słabiej zaprezentowała się natomiast druga z Polek – Sabina Majerczyk, która nie ukończyła swojego pierwszego przejazdu i rywalizację zakończyła już po pierwszej rundzie.

We wtorek było już lepiej. Alpejka ze Stasikówki zajęła 27. lokatę. Gąsienica Daniel powtórzyła swój wynik z poniedziałku.