Masa zatrzymany. Jarosław S. i jego syn trafili do aresztu....

Masa zatrzymany. Jarosław S. i jego syn trafili do aresztu. Z nimi naczelnik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i kierownik ze skarbówki

Zdjęcie autora materiału
Jarosław Kosmatka

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Masa

Masa ©x-news

W środę (16 maja) funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali Jarosława S. (ps. Masa), Naczelnika Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz kierownika łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego Grzegorza S.
Masa

Masa ©x-news

W środę (16 maja) wczesnym rankiem funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali 57-letniego Jarosława S. ps. Masa. (Prokuratura podaje, że zatrzymany to: Jarosław Ł. - z naszych informacji wynika, że "Masa" łącznie używał trzech nazwisk, stąd ta rozbieżność") Mężczyzna, który od wielu lat pozostawał poza zasięgiem prokuratorskich zarzutów i otoczony był przywilejami świadka koronnego, został zatrzymany w miejscu zamieszkania w Łodzi.


Zatrzymani: Masa, jego syn, szef kryminalnych i kierownik skarbówki


- To duży sukces Biura Spraw Wewnętrznych. Długo czekaliśmy na tę chwilę, bo wiedzieliśmy, że nie jest to w dalszym ciągu uczciwy człowiek i ma dużo za paznokciami - mówi insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji.

Wraz z "Masą" zatrzymany został jego syn. Co ciekawe, do sprawy zatrzymano również dwóch wysokich rangą funkcjonariuszy. Jednym z nich jest kierownik referatu dochodzeniowo-śledczego z Krajowej Administracji Skarbowej, a drugim Naczelnik Wywiadu Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Czekamy na informacje z Prokuratury Krajowej. Gdy tylko dotrą one do KWP w Łodzi, komendant będzie podejmował decyzje adekwatne do sytuacji - mówi nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Zarzuty wyłudzeń, czynów korupcyjnych i przekroczenia uprawnień


Zatrzymani mężczyźni dowiezieni zostali do Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Lublinie, która prowadzi śledztwo w sprawie. Z naszych informacji wynika, że Masa i jego syn mają usłyszeć zarzuty wyłudzania kredytów i pożyczek.

Masa miał też oferować łapówki naczelnikowi wywiadu kryminalnego w zamian za załatwienie pracy w policji dla znajomych świadka koronnego.

Funkcjonariusze KAS i KWP usłyszą również zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
- Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie prowadził od września 2015 roku wielowątkowe postępowanie dotyczące szeregu czynów zabronionych, w tym wymuszeń rozbójniczych i oszustw popełnianych na terenie całego kraju przez osoby biorące udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z postępowania tego 22 listopada 2017 roku wyłączone zostały materiały dotyczące oszustw dokonanych przez ustalonych sprawców, wręczenia i przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych oraz składania przed organami procesowymi fałszywych zeznań - mówi prokurator Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Przeszukania i zabezpieczone dowody


Po zatrzymaniu sześciu osób podejrzewanych dokonano szeregu przeszukań na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego. Sprawdzono nie tylko miejsca zamieszkania ale i miejsca pobytu podejrzanych osób. Przeszukano również siedziby firm prowadzonych przez podejrzanych oraz ich miejsca pracy pracy.

W Prokuraturze Krajowej w Lublinie zatrzymani usłyszą zarzuty popełnienia szeregu przestępstw. - Chodzi m.in. o wyłudzenia kredytów i pożyczek na łączną kwotę 668 515,51 zł w ośmiu bankach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Zarzuty dotyczą także czynów o charakterze korupcyjnym, czyli udzielania i przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych w celu zapewnienia ich pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z ich inicjatywy czynności służbowych oraz powoływaniu się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu sprawy naboru do służby w Policji, a także składania fałszywych zeznań - mówi Ewa Bialik.


Koniec Masy - świadka koronnego


Jeżeli zarzuty zostaną podtrzymane przez prokuraturę, Masa może stracić status świadka koronnego. W tej sytuacji wielce prawdopodobne jest, że wiele spraw sądowych, w których zeznawał jako świadek, będzie mogło zostać wznowionych, gdyż zeznania Jarosława S. przestaną być wiarygodne i łatwo je będzie podważyć.

- Aktualnie zarzucane Jarosławowi Ł. ps. Masa przestępstwa nie są związane z czynami w związku, z którymi został mu przyznany status świadka koronnego zgodnie z ustawą z dnia 25 czerwca 1997 roku.Masa o pieniądzach mafii

Komentarze (71)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Aresztowanie zbiega się z niewygodną książką

kris (gość)

Zgłoś naruszenie treści

A takiemu policjantowi (Ciarka, he nazwisko) można tylko napluć w twarz

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tomek

Prawda (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

zabrać mu majątek z którym wszedł w status świadka koronnego

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Komentarz

Gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Załatwiać pracę w policji dzisiaj? ?? Jeszcze 15 lat temu bym uwierzył. Wtedy nie możliwości, żeby dostać się z ulicy . Nie miałeś " pleców " , mogłeś zapomnieć. A dzisiaj??? Byle łachudra z...rozwiń całość

Załatwiać pracę w policji dzisiaj? ?? Jeszcze 15 lat temu bym uwierzył. Wtedy nie możliwości, żeby dostać się z ulicy . Nie miałeś " pleców " , mogłeś zapomnieć. A dzisiaj??? Byle łachudra z ulicy, jeśli nie był karany i zda testy ( z resztą sami dzwonią o powtórkę jak nie zda ) się dostaje. Więc o jakim załatwianiu mowa? ?? Dzisiaj to jest kpina a nie nabór, skoro policja nawet na bezrobociu daje ogłoszenia. A pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu, było po 15 osób na jedno miejsce. .... Akurat ten zarzut, jest jak dla mnie śmieszny. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Praca

asp.szt. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9

Za załatwienie pracy w Policji???? Przecież tu nie trzeba nikomu załatwiać tej pracy! Tu nie ma chętnych do pracy! Chyba,że Masa chciał komuś z rodziny zrobić psikusa i na siłę wrzucić do...rozwiń całość

Za załatwienie pracy w Policji???? Przecież tu nie trzeba nikomu załatwiać tej pracy! Tu nie ma chętnych do pracy! Chyba,że Masa chciał komuś z rodziny zrobić psikusa i na siłę wrzucić do policji...hahaha uśmiałem się.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
jak było?

glina (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Jak tam było naprawdę to już chyba sam diabeł nie dojdzie. Wzajemne powiązania,układy,szantaże,podkładanie sobie świń. Co to wszystko ma wspólnego z policją?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A co?

Sędzia uczciwy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

A co z Michalina,loli,picolo,szkieletor, kurczak???

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

Pies i masa,dwie K**** w czarnej d****.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
???

niud (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

ciekawy jestem jaki będzie finał tej sprawy, bo coś w mediach umilkło

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Masa podpadł władzuni

atnh (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

A jeszcze niedawno chwalił PiS i ich "reformę" sądownictwa.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
AHAHAHAHA

Bolo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

Ale mi przykro BUAHAHAHAHAHAHAHA.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo